Mladý žatecký autor hledá podporu pro svou prvotinu

Alla Želinská 2022-02-01 16:04:48

Žatec - Tajemství noci. To je název sbírky básní, kterou napsal mladý autor Jan Karas. Je mu šestnáct let, studuje na gymnáziu v Žatci a svou literární prvotinu chce vydat crowdfundingovou metodou v nakladatelství Pointa, kde se nyní nabízí možnost jejího předplacení.

Právě teď a právě vy můžete pomoci Honzovi splnit si sen – vydat jeho první knížku. Tak jako noční obloha skrývá miliony tajemství, i my lidé skrýváme miliony pocitů, o kterých nikdo nic neví… I o tom jsou básně, které vznikly v průběhu zhruba dvou posledních let, a které Jan Karas se rozhodl vydat knižně.

A o čem píše? „Hlavně o tom, jak jsem se poslední dva roky, víceméně od začátku epidemie, cítil a stále cítím. Jak obtížné je někomu říct, co se vám děje, protože si všichni myslí, že to jen hrajete, protože chcete pozornost. Problémy s mentálním zdravím jsou ale opravdu vážné a neměly by se brát na lehkou váhu, neboť to může končit a také občas končí velmi tragicky, a to především proto, že se lidé domnívali, že to nic není. Také píšu o lásce, neboť jsem hluboce zamilovaný a vím, že láska může být velice krásná, ale také strašně bolestivá,“ prozradil Jan.

Jak sám dodává, Tajemství noci není jen kniha o lásce a trápení, ale její podstatu tvoří i nádherné kresby od ilustrátorky Romany Bejdové. „Básně Jana Karase se zabývají spoustou zajímavých témat. Autor zde řeší kromě hledání sebe sama i jeho zkušenosti s každodenní realitou; kromě různých typů vztahů i problémy jako temné myšlenky, úzkost, pocity zmaru a odcizení. Každý si podle mě v knize najde to svoje,“ uvedla ilustrátorka, která vystudovala obor ilustrace a grafiky na VŠVU v Bratislavě.

Pomozme nové knize na svět. Crowdfundingová kampaň právě probíhá. Máme čas do 18. února 9 hodin, vybrat peníze potřebné pro vydání knihy (zaplacení kvalitní korektury, redakce, grafických prací i tisku). Stačí si ji v kampani do 18. 2. zakoupit nebo si vybrat jinou z odměn na bit.ly/KupTajemstviNoci. „Moc si cením každého příspěvku. Jsme v tom spolu, a když se kniha dostane do knihkupectví, bude to jen a jen díky vám!“ vzkazuje Jan Karas.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video