Starosta Lubence věří, že díky úsporám překonají zdražování a budou investovat

Alla Želinská 2022-02-09 22:00:00

Rekonstrukce Pražské ulice, montáž nových LED svítidel, nový živičný povrch chodníku a výměna zkorodovaného zábradlí v délce cca 500 metrů. Na jednom z obecních panelových domů vyměněná střešní krytina, na dalším nová fasáda. To jsou hlavní investiční akce obce Lubenec v loňském roce, říká starosta obce Jiří Chaloupecký.

Velkých oprav se dočkala místní škola i školka. „V základní škole jsme během letních prázdnin provedli kompletní rekonstrukci sociálního zařízení a v mateřské škole jsme zrekonstruovali topení, hospodářský pavilon a otevřeli jsme nový pavilon pro nejmenší děti od dvou let,“ pokračuje starosta.

V minulém roce se Lubeneckým také podařilo získat od HZS Ústeckého kraje pro své dobrovolné hasiče zásahové vozidlo MAN: „Tím jsme vylepšili vybavenost naší zásahové jednotky. Naše stávající vozidlo KAROSA jsme darovali hasičům obce Petrohrad, kde bude dále sloužit.“  Od prosince 2021 se obci podařilo zajistit další autobusovou linku Praha – Lubenec a zpět. Tento spoj je zastávkový, bez místenek a využívá autobusové zastávky na Karlovarské ulici.

Rok 2022 starosta Lubence vyhlížel s obavami, ale i odhodláním nemilá „překvapení“ vyřešit. „Čeká nás složité období se zdražováním energií, materiálů, stavebních prací. Věřím, že díky úsporám z předešlých let se nám toto krizové období podaří zdárně překonat a budeme moci dále investovat do rozvoje naší obce," uvedl. Jednou z prvních novinek roku 2022 je nainstalována na budově OÚ elektronická úřední deska, která má zjednodušit přístup k informacím zveřejňovaným obecním úřadem a postupně nahradit dosavadní zveřejňované papírové dokumenty.

Starosta popřál všem občanům do roku 2022 hodně životních i pracovních úspěchů a v tomto nelehkém „covidovém“ období hodně zdraví.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video