Kulturní život v Podbořanech může oživit nové Infocentrum

Alla Želinská 2022-04-07 15:05:00

Jaké jsou kulturní novinky v Podbořanech? Zatím se toho moc nedozvíme, není-li k zastižení jediný kulturní referent města, vedoucí, promítač a pokladní kina, muzea i hlubanské tvrze Martin Cyprian.

Třeba kino skoro celý březen, od 2. do 26. 3. nepromítalo. Důvod? „Mám dovolenou,“ vysvětlil nám stručně. 

Kulturně informační život ve městě by měl ožít se vznikem Infocentra, které se připravuje v budově Muzea Podbořany na Dukelské 1 s provozní dobou. Ta se teprve ladí. Město v souvislostí s otevřením Infocentra hledá dalšího pracovníka. „Bude to kolega ke mně, pracovník IC pod odborem místního hospodářství a služeb,“ upřesnil Cyprian. Informace o volném místě najdete TADY

V muzeu se v současné době provádí stavební přípravy na novou expozici, Infocentrum je stále ve fázi příprav.

Kino už zase promítá. Zajít si můžete třeba tento pátek 8. 4. na česko – slovenskou romantickou komedii „V létě ti řeknu, jak se mám“. Vstup za lidových 40 Kč, promítá se od 19:30. Program kina najdete ZDE. Předtím nebo potom si ještě můžete prohlédnout ve vstupní hale KD výstavu Pohádkový svět – ilustrace a fotografie Evy Fošenbauerové a Renaty Frančíkové. Výstava potrvá do konce května.

Ještě jedna zpráva: divadelní představení CAVEWOMAN, které se kvůli covidu přesouvalo z 27. 1. na 14. 4., nakonec je zrušeno. Tuto informaci jsme se dozvěděli od p. Cypriana před pár dny, po uzávěrce novin, takže pozvánka v KS v novinách na toto představení neplatí. Děkujeme za pochopení.

Kdyby někdo měl zájem navštívit expozici „Kaolin na Podbořansku“ v hlubanské tvrzi, je to možné po domluvě na tel. 415 214 111.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video