Štafetový pohár ovládly školy ,,Komenského”

Lucie Steklá 2022-05-12 13:43:22

Osm týmů žáků prvního stupně základních škol se zúčastnilo okresního kola Štafetového poháru, které proběhlo v Lounech. Zastoupení měly školy ze Žatecka i Lounska. Postup do krajského kola si vybojovaly hned dvě školy a obě mají v názvu ,,učitele národů“ - vítězství si odvezla ZŠ Komenského alej Žatec, ze druhého místa postoupila ZŠ J. A. Komenského Louny (na snímku). Počet postupujících z okresního do krajského kola se ještě může podle časů štafet zvýšit.


Na tartanu ZŠ Otakara Jaroše v Lounech se na start štafet postavilo osm týmů, z Loun to byly ZŠ J. A. Komenského, ZŠ Prokopa Holého, která byla pořadatelem závodů a v předchozích ročnících tradičním a doposud jediným vítězem Štafetového poháru s několikanásobným postupem na republikové finále, ZŠ Otakara Jaroše, ZŠ Přemyslovců a ZŠ Školní, z vesnických škol se závodů zúčastnila ZŠ Černčice, ze Žatce to byla ZŠ Komenského alej a ZŠ Jižní. V součtu všech štafet, které každá škola běžela čtyři vždy s osmi účastníky v týmu A a týmu B na úseku 8krát 100 metrů a 8krát 200 metrů byla nejrychlejší žatecká Kom. Alej s časem 9:23,01, druhé místo patří lounské ZŠ J. A. Komenského s časem 9:40,00, jen o dvě vteřinky pomaleji štafety zaběhli školáci ze ZŠ Jižní Žatec. Stejný čas měly na čtvrtém místě štafety ZŠ P. Holého Louny a ZŠ Černčice 9:44,00, šestá ZŠ O Jaroše Louny měla čas 9:49,00, přesně deset minut byl součet štafet ZŠ Přemyslovců Louny, 10:44,00 štafeta ZŠ Školní Louny.

Devátý ročník Štafetového poháru odstartoval po dvouleté pauze. Soutěž, která je určena pro žáky prvního stupně základních škol se poprvé od roku 2019 uskuteční v plném rozsahu. V letech 2020 a 2021 se kvůli covidovým opatřením proběhla pouze republiková finále. ,,Zájem o tuto soutěž ovšem rozhodně neopadl. Letos se mělo uskutečnit celkem 76 okresních kol, kterých se zúčastnilo okolo osmi set základních škol. Většina okresních kol už je minulostí. V průměru se pak každého okresního kola zúčastnilo osm až dvanáct základních škol. Krajská kola jsou na programu od 13. května. Samotné celorepublikové finále se pak uskuteční 26. května a jeho hostitelem je Holešov,” uvedli organizátoři z Českého atletického svazu. Na finále by neměly chybět ani patronky letošního ročníku, kterými jsou členky zlaté štafety na 4x400 metrů z loňského evropského šampionátu do 23 let v Tallinnu, které v této pozici vystřídaly své mužské kolegy z reprezentační štafety na 4x100 metrů. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video