Dům Sokolů z Mor po rekonstrukci otevírá. Do síně slávy české turistiky bude uveden autor vystavovaných snímků Karel Goszler

Lucie Steklá 2022-06-23 07:53:51

Příznivci muzea se dočkali. Po řadě měsíců se veřejnosti otevře zrekonstruovaná budova - dům Sokolů z Mor - Oblastního muzea Louny. Slavnostní znovuotevření hlavní výstavní budovy je naplánováno na pátek 24. června. Zahájeny budou nové výstavy, připraven je doplňující program, v sobotu bude vstup zdarma.


,,Muzejní událost sezóny je tu! Konečně otevíráme naši hlavní výstavní budovu. Slavnostní otevření budovy proběhne od 17 hodin a bude spojeno s vernisáží nové expozice Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera – Lounsko a turistika před 100 lety. Výstava je věnovaná turistice a historickým fotografiím našeho kraje z let 1890 až 1930,“ zve na výstavu Miroslav Bažant. Autorem ,,úvodní výstavy“ je Martin Postřel. Druhou výstavou, která návštěvníky uvítá, je stěžejní archeologická výstavy a Pravěk Lounska od autorů Petra Nováka a Anastázie Ryškové. ,,Při příležitosti otevření výstavy Pravěk Lounska bude pokřtěna stejnojmenná kniha Petra Nováka,“ doplňuje pozvánku M. Bažant. Druhý den, tedy v sobotu 25. června, návštěvníky čeká milé překvapení - vstup zdarma. Navíc od 11 a 15 hodin proběhnou komentované prohlídky nové expozice Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera a výstavy Pravěk Lounska v 10 a 14 hodin. Komentovanými prohlídkami provedou autoři nové expozice a výstavy.

Karel Goszler, který je autorem snímků, byl přijat jako první občan Loun do Síně slávy české turistiky. ,,V roce 2022 bylo přijato pět osobností do prestižní Síně slávy české turistiky. Mezi nimi je i první obyvatel Loun, nezdolný turista, propagátor turistiky, fotograf a dlouholetý činovník lounského odboru Klubu českých turistů Karel Goszler,“ řekl M. Bažant. Jeho jmenování zástupcem generálního sekretáře KČT Mojmírem Nováčkem se uskuteční v pátek 24. června od 17 hodin právě u příležitosti slavnostního znovuotevření hlavní výstavní budovy muzea. ,,Znovuobjevený Karel Goszler se dočkal bezmála 90 let po své smrti svého docenění!“ zvou muzejníci. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video