Výtěžek dobročinné akce pořadatelé rozdělili mezi Renatu, Filipa a Lukáše

Lucie Steklá 2022-07-20 18:00:54

,,Tradice je když… Když už jsme se dvakrát sešli, program připravili, lidi sezvali a akci uspořádali. To je tedy tradice. Tour de Prty.“ uvedli organizátoři červnové dobročinné jízdy Tour de Prty při jejím hodnocení. Akce se vydařila a opět přispěla na dobrou věc.


Poprvé uspořádal spolek Porta Apostolorum orientační cyklojízdu s dobročinným rozměrem v září loňského roku. ,,Tehdy trochu skromněji než letos, navíc nám nepřálo počasí, takže zářijová akce byla spíše pro otužilejší jedince. I tak se jich na trať vydalo několik desítek. Letos jsme v krásném slunečném počasí zaznamenali účast dvojnásobnou. Možná ke zdárnému průběhu kromě přízně svatého Petra přispěl i banner pověšený na výjezdu z náměstí, který nešlo přehlédnout,“ uvedli pořadatelé.

Na přípravě druhého ročníku cyklojízdy se podílelo víc dobrovolníků, což se pro-jevilo především na jeho celkové organizaci a doprovodném programu. Na náměstí přibyla jízda zručnosti, hrála hudba, rozhodčí měli k dispozici ozvučení. U infocentra vznikl příjemný prostor, kde si návštěvníci mohli dát občerstvení a posedět. U vchodu lákala místní ZUŠka na sladkosti do Stonožkové cukrárny. Bylo obtížné odolat. Ještě složitější pak bylo ochutnat a vydat se na jednu ze dvou tras s plným žaludkem.

Základní atribut červnové akce byl stejný: protáhnout svoje tělo, poznat vesnice v okolí Postoloprt a zaplacením startovného pomoci lidem s těžším osudem. Na výběr byly dvě trasy: kratší na osmnáct kilometrů a delší čtyřicetikilometrová, která provedla cyklisty po všech vesnicích. Každou z dvanácti obcí reprezentovalo jedno razítko, které představovalo typickou stavební památku daného mís-ta. Úkolem bylo jednoduše nasbírat všechna razítka do speciální karty a předložit ji na registračním místě. Na všechny účastníky pak čekaly odměny, a jak pořadatelé říkají: ,,Věříme, že i hřejivý pocit z pomoci.“

Od rána se střídali děti i dospělí při jízdě zručnosti, která vznikla na asfaltové ploše náměstí. K vidění byly obdivuhodné výkony už v kategorii dětí do 10 let. Vítězka Barbora Čádová ukázala, že umí svoje kolo ovládat opravdu výjimečným způsobem. Soutěžící v kategorii dospělých zase předvedli krásný boj s velmi těsným výsledkem: vítězství pro sebe urval Petr Elsnic. Trojici vítězů doplnila Ivana Petřivalská, která ovládla kategorii do patnácti let.

Finanční výtěžek letošní akce předčil očekávání všech členů spolku Porta Apostolorum. Pěkné počasí přilákalo více milovníků cyklistiky, dostavilo se také víc dárců, kteří přispěli k bohulibému účelu, aniž by sedli na kolo. Prostě jen chtěli pomoci. Našly si i další dobré duše. Přinejmenším dva štědré dárce by organizátoři rádi jmenovali: Petra Lamače, který se podílel už na premiérovém ročníku, a Radku Mráčkovou. ,,Také díky nim jsme mohli nakonec podpořit více osob. Krátce po druhé hodině odpolední přišlo na řadu slavnostní vyvrcholení akce. Čtyřkolové chodítko jsme předali Renatě Kučerové. Finanční podporu získali také Filip Otta a Lukáš Řehák,“ upřesnili pořadatelé, kdo byl podpořen.

,,Za pořádáním Tour de Prty se schovávají desítky hodin práce členů spolku. Anežka, Iveta, Jana, Johanka, Lucka, Mirka, Pavel, Richard, Renata, Stáňa, tři Hanky, dvě Ivanky a dva Karlové však v podstatě ještě před závěrem letošního ročníku začali spřádat plány pro ročník příští. Stálo to letos za to a věřme, že v roce 2023 zvedneme pořadatelskou laťku zase o trochu výš.

Porta Apostolorum děkuje ze srdce všem svým partnerům a jejich zaměstnancům,“ loučili se po vydařené akci členové Porty Apostolorum. (kf)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video