Začaly okresní fotbalové soutěže

Alla Želinská 2022-08-24 12:00:00

Fotbalovou sezónu odstartovalo regionální derby Žiželice – Buškovice

V sobotu 20. srpna se dočkali startu soutěží všichni fotbaloví fanoušci na Lounsku. Díky svému tradičnímu času výkopu domácích zápasů v 10.15 se o zahajovací utkání postará celek Žiželic. Ten přivítal jednoho z favoritů soutěže Baník Buškovice (Žiželice - Buškovice 3:7 (0:3)). Zbývající utkání 1. kola začínají v 17 hodin. Výjimkou je utkání mezi Kryry a Vrbnem, které je přeložené na 18. března 2023.

Okresní přebor v předpovědích

Před zahájením soutěže je vždy složité předvídat, kdo se jakým způsobem s novou sezónou popasuje. Pojďme to alespoň zkusit. Do skupiny týmů, která bude hrát o nejvyšší příčky, bude chtít patřit Baník Buškovice. Tým, který za posledních 5 let ve svých soutěžích končil nejhůře na 2. místě. Postupové ambice jistě neztratili ani fotbalisté z Černčic. Ti loňskou sezónu začali impozantně, ale do finále spíše doklopýtali.

Další náš regionální zástupce Havran Kryry měl velmi dobré jaro a pokud na něj dokáže navázat, bude atakovat nejvyšší příčky. To samé platí o fotbalistech Výškova, kteří navíc i poměrně výrazně svůj kádr posílili. Po několika hubených letech by rádi na časy bodových hodokvasů navázali v tradičních fotbalových baštách, tedy v Postoloprtech a Tuchořicích.

V horní polovině tabulky se bude pravděpodobně pohybovat rezerva Dobroměřic. Tým, který bude těžit především z domácích zápasů, kde si rádi kopnou i fotbalisté A týmu. Cítoliby a Kozly okopírují zřejmě své výkony z posledních let. Sem tam potrápí favority, pravidelně budou sbírat body se srovnatelnými soupeři. K postupu to bude daleko, sestup si pohlídají. Podobně na tom budou i v Pátku, kde by ale namočení do sestupových vod mohlo být nebezpečnější.

Na spodní příčky podle našeho mínění budou patřit také fotbalisté Žiželic. Konec sezóny dohrávali s vypětím všech sil. V kuloárech dokonce běžela informace, že do nové sezóny se ani nepřihlásí.

Zbývají nám dva týmy, které si okresní soutěž zahrají po několika letech. Holedeč jako postupující tým nehodlá hrát v soutěži druhé housle a i díky posílení svého kádru by ráda patřila ke štikám soutěže. V našich předpovědích ji řadíme vysoko. Krásný Dvůr, který sestoupil z krajské B třídy, bude zřejmě řešit opačné problémy. Vzepřou se místní fotbalisté prognóze bojů ve spodní části tabulky?

Tip na nejlepší vs. nejhorší trojici okresu

Černčice, Buškovice, Holedeč vs. Žiželice, Pátek, Krásný Dvůr

3. třída v novém formátu

Začátek hlásí také nejnižší fotbalová soutěž 3. třída. Novinkou pro letošní sezónu je zrušení 4. třídy a navrácení k systému tří skupin 3. třídy. Ty jsou rozděleny podle regionů. Zástupci Podbořanska Baník Buškovice B, Nepomyšl a Lubenec budou hrát ve skupině C spolu s týmy z Žatecka Měcholupy, Lišany a Staňkovice-mi. Na podzim se utkají dvoukolově každý s každým. Jarní sezóna bude rozdělena do skupin podle podzimního umístění. Do skupiny A patří celky z Lounska Libčeves, Ročov, rezervy Černčic, Cítolib, Lenešic a Chlumčan. Skupinu B tvoří Slavětín, Peruc, Panenský Týnec, Koštice, Chožov a Hříškov.

Tip na nejlepší skupinu

Složení skupiny o postup tipujeme na Měcholupy, Lubenec, Peruc, Hříškov, Ročov a Lenešice B.Napsal(a): V. Kotrc

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video