Z třicetikilometrové silnice se zatím opraví pouhých devět set metrů

Alla Želinská 2015-03-16 13:44:00

Postoloprty, Lišany – Již několikrát byla v plánu rekonstrukcí Ústeckého kraje silnice Žatec – Postoloprty – Raná, vždy ale na poslední chvíli vypadla. Naposledy loni chtěl kraj na tuto silnici žádat o dotaci z evropských peněz, ale přišlo se na to, že pozemky nejsou majetkově vypořádané. Celkem se jedná o téměř 31 kilometrů komunikace, jejíž stavebně-technický stav je nevyhovující a rekonstrukce se odhaduje na 440 milionů korun. Opravy se dočká aspoň rozbitý úsek z Lišan do Postoloprt.

„Oprava silnice Žatec – Postoloprty – Raná není z důvodu nedořešených majetkoprávních vypořádání stále předložená k realizaci. Jde o pozemky velkého počtu různých vlastníků na dotčeném území, mezi nimi například i Správy železniční dopravní cesty a Českých drah, s nimiž je majetkoprávní vypořádání vždy velmi zdlouhavé a obtížné a zpravidla trvá i déle než jeden rok. Vzhledem k rozsahu akce se stále předpokládá hrazení stavby formou dotačního titulu. Tento stav se tedy nezměnil,“ sdělila Lucie Dosedělová, tisková mluvčí krajského úřadu.
Jiná je situace u připravované opravy silnice z Lišan do Postoloprt.  V tomto úseku bude Ústecký kraj letos realizovat sanaci svahu. „Předmětem této akce jsou stavební úpravy poškozené vozovky silnice. Jedná se o úsek procházející lesem mezi odbočkami se silnicí na obec Levonice, pracovní délka úseku je 900 metrů. Předpokládané náklady na stavební práce činí 6,6 milionu korun. Tato částka je hrazena z rozpočtu kraje. Stavba se realizuje nyní na pozemcích, které jsou již vypořádány,“ přiblížila L. Dosedělová.
Díky přislíbeným finančním prostředkům ve výši 330 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) hodlá v tomto roce Ústecký kraj realizovat prostřednictvím Správy a údržby silnic Ústeckého kraje opravy silnic II. a III. třídy v okrese Louny za zhruba 87 milionů korun. Tato částka obsahuje i schválené finanční prostředky z rozpočtu SFDI.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video