Mezinárodní dobrovolníci na dětském táboře

Alla Želinská 2015-08-20 14:28:00

Kadaň, Lubenec – Dětské letní tábory pořádané Mateřským centrem Radka v Kadani a Lubenci se ve spolupráci s organizací Inex – SDA od tohoto týdne až do 29. srpna stanou součástí mezinárodního dobrovolnického projektu. Dobrovolníci ze zahraničí umožní dětem zažít mezikulturní prostředí a na Regionálním setkání v Kadani představí své země a téma dobrovolnictví také širší veřejnosti.

Pět dobrovolníků z různých zemí přijelo do ČR, aby dětem na táborech s tématy cesty kolem světa přivezli kousek ze své země. Dobrovolníci se zúčastní příměstského tábora v Kadani v termínu 17. až 21. srpna a stanového tábora Třešňovka v Lubenci 22. až 29. srpna. Program obou táborů je vytvořen tak, aby děti zábavnou formou seznámil se zeměmi, ze kterých dobrovolníci pochází. Tento rok se tak seznámí například s Itálií, Ruskem nebo Libanonem.
Dobrovolníci budou pomáhat organizátorům s každodenním chodem táborů, a zároveň obohatí program o vlastní aktivity a hry. Táborníci budou mít i možnost procvičit si s dobrovolníky znalosti cizích jazyků.
Ve čtvrtek 20. srpna se za účasti zahraničních dobrovolníků koná Regionální setkání Kadaň pořádané Inex – SDA. Pro účastníky z řad široké veřejnosti a jsou připraveny aktivity týkající se tématu dobrovolnictví a globální společnosti. Součástí setkání je vernisáž výstavy fotografií Dobrovolnictví v ČR a raut, připravený zahraničními dobrovolníky.
V pátek 21. srpna pak Mateřské centrum Radka v Kadani pořádá setkání rodičů dětí příměstského tábora. Ti se budou moci přijít seznámit s dobrovolníky a zúčastnit se společných aktivit.
Radka o.s. (zkratka pro Rodiče a děti Kadaně) jako místní nezisková organizace poskytuje v regionu péči v oblasti volného času, vzdělávání, sociálních služeb a dobrovolnictví. Mateřské centrum Radka, jako jedno z pěti center organizace, nabízí celou škálu služeb rodičům s dětmi. Jsou to například kroužky pro děti, hlídání dětí, programy pro rodiny nebo dětské tábory. Centrum má ročně přes sto členů a je držitelem certifikátu Společnost přátelská rodině.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video