Mezinárodní dobrovolníci na dětském táboře

Alla Želinská 2015-08-20 14:28:00

Kadaň, Lubenec – Dětské letní tábory pořádané Mateřským centrem Radka v Kadani a Lubenci se ve spolupráci s organizací Inex – SDA od tohoto týdne až do 29. srpna stanou součástí mezinárodního dobrovolnického projektu. Dobrovolníci ze zahraničí umožní dětem zažít mezikulturní prostředí a na Regionálním setkání v Kadani představí své země a téma dobrovolnictví také širší veřejnosti.

Pět dobrovolníků z různých zemí přijelo do ČR, aby dětem na táborech s tématy cesty kolem světa přivezli kousek ze své země. Dobrovolníci se zúčastní příměstského tábora v Kadani v termínu 17. až 21. srpna a stanového tábora Třešňovka v Lubenci 22. až 29. srpna. Program obou táborů je vytvořen tak, aby děti zábavnou formou seznámil se zeměmi, ze kterých dobrovolníci pochází. Tento rok se tak seznámí například s Itálií, Ruskem nebo Libanonem.
Dobrovolníci budou pomáhat organizátorům s každodenním chodem táborů, a zároveň obohatí program o vlastní aktivity a hry. Táborníci budou mít i možnost procvičit si s dobrovolníky znalosti cizích jazyků.
Ve čtvrtek 20. srpna se za účasti zahraničních dobrovolníků koná Regionální setkání Kadaň pořádané Inex – SDA. Pro účastníky z řad široké veřejnosti a jsou připraveny aktivity týkající se tématu dobrovolnictví a globální společnosti. Součástí setkání je vernisáž výstavy fotografií Dobrovolnictví v ČR a raut, připravený zahraničními dobrovolníky.
V pátek 21. srpna pak Mateřské centrum Radka v Kadani pořádá setkání rodičů dětí příměstského tábora. Ti se budou moci přijít seznámit s dobrovolníky a zúčastnit se společných aktivit.
Radka o.s. (zkratka pro Rodiče a děti Kadaně) jako místní nezisková organizace poskytuje v regionu péči v oblasti volného času, vzdělávání, sociálních služeb a dobrovolnictví. Mateřské centrum Radka, jako jedno z pěti center organizace, nabízí celou škálu služeb rodičům s dětmi. Jsou to například kroužky pro děti, hlídání dětí, programy pro rodiny nebo dětské tábory. Centrum má ročně přes sto členů a je držitelem certifikátu Společnost přátelská rodině.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video