Lounskou polikliniku čekají lepší časy: Nový vlastník chystá modernizaci budovy, slibuje centralizovanou lékařskou péči

Lucie Steklá 2015-10-28 08:14:00

Louny – Budova polikliniky v Lounech mění po několika letech opět svého majitele. Stala se jím společnost Clinic Louny a.s., člen sítě zdravotnických zaří-zení skupiny Privamed Group, která zaříze-ní získala odkupem akcií. Jedná se společnost, která na trhu v oblasti zdravotnictví působí dvacet let. „Se zástupci společnosti jsme se již setkali na společném jednání. Je to první majitel polikliniky, který na férovku řekl, co s budovou zamýšlí a jak s objektem chce dál pracovat. Věříme, že opět nabídne lékařům dobré zázemí, aby pacienti měli péči dostupnou pod jednou střechou,“ řekl Jan Čermák, lounský místostarosta.

Poliklinika Louny, jejíž komplex poskytuje v jednom komplexu ambulantní zdravotní péči praktických lékařů, stomatologů a specialistů z dalších různých oborů, včetně provozu lékárny, patří k významným poskytovatelům ambulantních služeb v regionu a ne jinak tomu bude i nadále. Objekt bude stále sloužit k účelům, ke kterým byl vybudován.
„Jsme si vědomi, že lounská poliklinika za sebou má historicky krušné časy. Budovu jsme si prohlédli již před sedmi lety a nyní jsme se rozhodli využít možnosti koupě,“ uvedl Tomáš Mach, člen představenstva Clinic Louny. Privamed vlastní několik nemocničních zařízení, před osmi lety například koupil nemocnici v Rakovníku. „Vlastnictví budovy jako takové je trochu odlišné, jedná se spíše o správu nemovitosti. Tu ale chceme dále rozvíjet tak, aby tam lékaři chtěli mít své ordinace a lidé je využívali. Chceme docílit centralizované péče, kterou by poliklinika zajišťovala,“ dodal T. Mach.
Že to s budovou myslí společnost vážně, poznají návštěvníci již v brzké době. Noví majitelé se chystají vyměnit sociální zařízení. „Rekonstrukce toalet je první modernizace, kterou uděláme. Následovat budou nová okna a fasáda budovy. Chceme celé zařízení zlidštit a uzpůsobit poskytovanou péči tak, aby například senioři kvůli vyšetřením nemuseli objíždět celé město,“ dodal s tím, že je společnost schopna rozsáhlé investice zajistit z vlastních zdrojů.
Pacienti, kteří jsou zvyklí Polikliniku Louny navštěvovat, změnu vlastníka na rozsahu a úrovni lékařské péče nepocítí. „Do budoucna navíc samozřejmě chceme služby stále zkvalitňovat a zefektivňovat v rámci chodu všech zdravotnických zařízení skupiny, plánujeme například výměnu oken, novou fasádu, renovaci hlavního vchodu, modernizaci sociálního zázemí a informačního systému. Naším plánem je vytvořit zde pří-jemné nové centrum zdravotnických služeb a služeb k tomu navazujících,“ říká k akvizici Eva Milerová, tisková mluvčí sítě zdravotnických zařízení skupiny Privamed Group.
„Rozhodli jsme se začlenit polikliniku do stabilní a silné zdravotnické skupiny, abychom dlouhodobě zajistili stabilní financování zařízení a co nejvyšší úroveň námi poskytované zdravotní péče. Pro stá-vající nájemníky z toho plyne lepší pracovní prostředí, tím pádem i větší spokojenost jejich klientů a centralizace služeb. Novým nájemníkům můžeme nabídnout atraktivní prostory nejenom díky vysoké frekvenci návštěvnosti objektu, ale i bezprostřednímu umístění v blízkosti státní správy, s výborným autobusovým spojením a možností parkování na přilehlém parkovišti,“ dodává Tomáš Mach, člen představenstva Clinic Louny.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video