Zápolení mladých hasičů ve hře Plamen

Jarka Cibulková 2016-06-11 09:16:00

Krásný Dvůr – Minulý víkend na hřišti v Krásném Dvoře patřil mladým hasičům. Odborná rada mládeže Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka tam pro ně uspořádala soutěž Plamen 2016. Mezi mladšími hasiči byly nejúspěšnější Cítoliby, mezi staršími Domoušice. Hasiči soutěžili ve štafetě 4×60 m, štafetě CTIF, útoku CTIF, štafetě požárních dvojic, neděle patřila požárním útokům.

Soutěže se zúčastnila družstva Cítoliby, Dobroměřice, Domoušice, Koštice, Postoloprty, Počedělice, Vroutek, Slavětín, Lenešice, Černčice, Libočany, Kryry a Lubenec. Hasičské soutěže se zúčastnily dvě stovky dětí, mezi další desítky osob patřily rozhodčí a lidé, kteří zajišťovali přípravu disciplín, zázemí či stravu.
Ve velice dobře připraveném krásnodvorském sportovním areálu bylo pro děti připraveno veškeré zázemí a komfort. Víkendu navíc přálo slunečné počasí. Nedělní požární útoky jsou vždy vrcholem každé soutěže a ani v Krásném Dvoře tomu nebylo jinak. Snažili se jak velcí, tak i ti nejmenší, kteří s požárním sportem teprve začínají. Po ukončení soutěže a vyhlášení výsledků převzaly děti z rukou velitele soutěže Pavla Vaňourka z místního sboru dobrovolných hasičů a starosty OSH ČMS Louny Jiřího Hence ceny, diplomy. Pro vítěze byla připravena sada krásných pohárů. V kategorii starších si nejlépe vedli hasiči z Domoušic, druhé byly Černčice, třetí Slavětín. V kategorii mladších zvítězily Cítoliby, druhé se umístily Domoušice, třetí Dobroměřice.
Krajské kolo hry Plamen se uskuteční v neděli 19. června v Ústí nad Labem.