Příprava Loun na kraj: jedna prohra, dvě výhry

Lucie Steklá 2016-08-07 01:10:00

Louny – Třetí přátelské utkání a test před nadcházející sezonou, kterou odehrají v krajském přeboru, absolvovaly Louny v sobotu, tentokrát na domácím hřišti. První přípravu v Souši Louny prohrály, druhý zápas ve Slaném vyhrály.

Proti diviznímu týmu Ostrova sehráli Lounští vyrovnaný poločas. První branku v zápase vstřelili domácí, kde se po špatné rozehrávce hostujícího gólmana prosadil M. Bednář. Do poločasu padla ještě jedna branka, a to do sítě domácích. Druhý poločas se hrál od osmdesáté minuty v režii hráčů Loun, kteří během deseti minut vstřelili sedm branek. Louny – Ostrov 8:1 (1:1). Branky: 4 x M. Lesniak, 1 x M. Bednář, D. Zícha, F. Schettl, P. Fiřt (PK).
Po první prohře v přípravě se Souší před týdnem přehráli Lounští Slaný 3:0. Po bezbrankové první půli začal soupeř ve druhé pětačtyřicetiminutovce odpadat, hosté měli více ze hry a hned třikrát skorovali. Dvakrát se prosadil Patrik Zomer, jednou Kyncl. Slaný – Louny 0:3 (0:0). Branky: 2 x Zomer, Kyncl.
Louny čeká po pádu z divize a návratu do krajského přeboru těžká sezona. Kádr se výrazně změnil. Po sezoně opustilo tým hned šest tváří. V týmu budou i nadále pokračovat Bednář, Soukup a Kučera, u kterých se hostování změnilo v přestup. Naopak nejvýraznějším příchodem je návrat střelce Michala Lesniaka. Novým hráčem je Fiřt ze Souše, v Lounech zkoušejí také Pečnera.