Úvod   /   Sport   /   Pohybem do nového roku

Pohybem do nového roku

Lucie Steklá 2017-12-30 16:49:19

Na novoroční pondělí je na Lounsku připraveno několik sportovních akcí. Turisté chystají pochody, běžečtí nadšenci se vyběhnou na Červeňák.

Již na půl devátou ráno je připraven start sedmnáctikilometrového pochodu Novoroční výstup na Oblík, již po 41té v pořadí. Účastníci mají sraz 1. ledna na Suzdalském náměstí v Lounech. V deset hodin dopoledne startuje druhý pochod, a to Novoroční výstup na Blšanský Chlum. Zájemci startují z parkoviště u Kauflandu. Tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku se koná v Peruci. Pěší vycházejí v 13.30 hodin od Tyršova cvičiště. V cíli novoroční výletníky uvítají horké nápoje na zahřátí. O půl hodiny později, ve dvě odpoledne, se mohou zájemci vydat na výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je od restaurace ve Stradonicích. V cíli účastníky čeká připravený oheň, kde si budou moci upéct buřty.  

Na Nový rok bude opět pro výletníky, ale také běžce, otevřena rozhledna na Červeňáku. Příchozí přivítá od 10 do 15 hodin. „Tak 1. ledna mezi 10 a 15 hod čekáme novoroční chodce. Na čepu Bohemia Ale od Pivovaru Antoš, gulášová polívka, svařák, rum, jameson a nějaký brčoly. Ať víte, do čeho jdete, a neremcáte, že není kakao, svíčková a teplý punč,“ vzkazují provozovatelé rozhledny na svém facebookovém profilu.

Právě na vrchu Červeňák je cíl Pohodového novoročního běhu, na který zvou běžci z Atletického klubu Louny a Běžeckého klubu Louny. Na výběr jsou dvě tratě, o délce osm a tři kilometry. Osmikilometrová startuje ve 14 hodin u „sedmičky“ (Základní školy Prokopa Holého v Lounech), tříkilometrová na začátku cyklostezky za Dobroměřicemi ve 14.20 hodin. Startující na tři kilometry čekají na běžce osmikilometrové trati a připojí se. Cílem je vrch Červeňáku, kde si běžci vydechnou, občerství se a poté poběží zpět do místa startů.

První den roku 2018 se sejdou také sportovní střelci. Na střelnici Louny Chlum pořádají od 12 hodin 21. ročník Novoročního výstřelu. Akční rojnice + domino VPs. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video