Úvod   /   Sport   /   Pohybem do nového roku

Pohybem do nového roku

Lucie Steklá 2017-12-30 16:49:19

Na novoroční pondělí je na Lounsku připraveno několik sportovních akcí. Turisté chystají pochody, běžečtí nadšenci se vyběhnou na Červeňák.

Již na půl devátou ráno je připraven start sedmnáctikilometrového pochodu Novoroční výstup na Oblík, již po 41té v pořadí. Účastníci mají sraz 1. ledna na Suzdalském náměstí v Lounech. V deset hodin dopoledne startuje druhý pochod, a to Novoroční výstup na Blšanský Chlum. Zájemci startují z parkoviště u Kauflandu. Tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku se koná v Peruci. Pěší vycházejí v 13.30 hodin od Tyršova cvičiště. V cíli novoroční výletníky uvítají horké nápoje na zahřátí. O půl hodiny později, ve dvě odpoledne, se mohou zájemci vydat na výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je od restaurace ve Stradonicích. V cíli účastníky čeká připravený oheň, kde si budou moci upéct buřty.  

Na Nový rok bude opět pro výletníky, ale také běžce, otevřena rozhledna na Červeňáku. Příchozí přivítá od 10 do 15 hodin. „Tak 1. ledna mezi 10 a 15 hod čekáme novoroční chodce. Na čepu Bohemia Ale od Pivovaru Antoš, gulášová polívka, svařák, rum, jameson a nějaký brčoly. Ať víte, do čeho jdete, a neremcáte, že není kakao, svíčková a teplý punč,“ vzkazují provozovatelé rozhledny na svém facebookovém profilu.

Právě na vrchu Červeňák je cíl Pohodového novoročního běhu, na který zvou běžci z Atletického klubu Louny a Běžeckého klubu Louny. Na výběr jsou dvě tratě, o délce osm a tři kilometry. Osmikilometrová startuje ve 14 hodin u „sedmičky“ (Základní školy Prokopa Holého v Lounech), tříkilometrová na začátku cyklostezky za Dobroměřicemi ve 14.20 hodin. Startující na tři kilometry čekají na běžce osmikilometrové trati a připojí se. Cílem je vrch Červeňáku, kde si běžci vydechnou, občerství se a poté poběží zpět do místa startů.

První den roku 2018 se sejdou také sportovní střelci. Na střelnici Louny Chlum pořádají od 12 hodin 21. ročník Novoročního výstřelu. Akční rojnice + domino VPs. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video