Žatečtí muzikanti opět uspěli

Markéta Chalupová 2018-04-04 07:10:00

Žatec (mch) Na úspěchy v okresním kole navázali žáci žatecké Základní umělecké školy (ZUŠ) i v kraji.

Krajská kola soutěže základních uměleckých škol proběhla během března hned ve třech městech.

Jako první se 21. března uskutečnila v Ústí nad Labem soutěž v sólovém zpěvu, kde žáci ZUŠ žatec vybojovali hned dvě třetí místa.

Dva dny na to, odjeli dechaři do Litvínova, aby si poměřili schopnosti s ostatními mladými hudebníky. Vybojovali tam krásná čtyři první a tři druhá místa, pět dětí pak získalo třetí cenu. Za zmínku jistě stojí výkony Veroniky Žočkové, která ve hře na klarinet obsadila 1. místo s postupem do národního kola, které začátkem května proběhne v Praze a Marka Vyskočila, který za hru na zobcovou flétnu získal nejen 1. místo, ale i cenu za kultivovaný tón a hudební projev.

Jako poslední přišla minulé úterý řada na bicisty. I ti zabodovali a získali jedno druhé a dvě třetí a druhá místa. Úspěšné bylo i bubenické kvarteto, které ve složení Matěj Parpel, Josef Mikloš, Viktor Verner a Hynek Slavík vybojovalo 1. místo v komorní hře.

„Všem soutěžícím blahopřeji za skvělou reprezentaci školy a děkuji pedagogům za poctivou přípravu žáků, která byla zúročena jejich výsledky. Doufám, že tyto úspěchy se stanou pro žáky motivací do další práce. Veronice Žočkové s maminkou, korepetitorkou Radkou Žočkovou, přejeme hodně úspěchů v Národním kole v Praze,“ děkuje všem zúčastněným a gratuluje vítězům ředitelka žatecké ZUŠ Irena Marešová.

Popiska foto: Děti z žatecké ZUŠ uspěly i v kraji. Bubenické kvarteto, ve kterém hrál i Hynek Slavík (na snímku) si vysloužilo 1. místo v komorní hře. Foto: Jaroslava Cibulková

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video