Legios Loco investovala do nové linky na výrobu kontejnerových vozů

Jarka Cibulková 2018-04-06 18:22:00

Nymburk, Louny (caj) Poupravenými slovy Niela Armstronga „je to malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro Legios Loco“ zahájil slavnostní otevření nové linky na výrobu kontejnerových a výsypných vozů generální ředitel společnosti Legios Loco v Nymburce Petr Vlček. Ve čtvrtek se v hale, která dříve sloužila pro výrobu dieselových lokomotiv, sešli zahraniční hosté, dodavatelé i zákazníci předního výrobce nákladních železničních vagónů.

Hlavním cílem společnosti Legios Loco, která vlastní tři závody – v Nymburce, Lounech a Slavkově, je rozšířit výrobu pro jednotlivé typy železničních vozů v rámci společnosti, a tím uspokojit přání a požadavky zákazníků. Zároveň tak naváže na loňský projekt zvýšení výrobní kapacity v Horním Slavkově, kde vznikají kotle k cisternám.

První etapa investice v Nymburce – instalace nové výrobní linky na výrobu kontejnerových vozů - byla zahájena v září loňského roku a úspěšně dokončena na konci letošního března. Již od dubna se tu vyrábějí první vozy. Celkové investice dosáhly 85 milionů korun, kde většinu spolkly nové technologie, jmenujme například ohýbačku trubek, pálicí stroj či polohovadlo, ve výši 64,5 milionu korun. Ročně by tato linka měla vyrobit čtyři sta padesát kontejnerových vozů a zaměstnat 125 nových pracovníků. První kontejnerové vozy vagonka vyrábí pro italskou společnost GTS Rail, která se zabývá přepravou kontejnerů z Itálie do západní Evropy.

Instalace technologické linky na výrobu výsypných vozů je druhá naplánovaná etapa letošní rekonstrukce závodu v Nymburce. Plánovaná kapacita dosáhne až 350 výsypných vozů ročně a zaměstná 85 pracovníků. Druhá etapa by měla být zakončena v září letošního roku a její náklady se vyšplhají do částky 75 milionu korun.

„Společnost Legios Loco se může pochlubit obrovskou historií. Louny už nám nestačí, tak musíme investovat do rozvoje výroby v Nymburce. Tady v Nymburce máme relativně mladý podnik, který se datuje od roku 2012. Nejstarší a zároveň největší závod v Lounech letos oslaví již 145 let od svého založení,“ připomněl historii vagonky generální ředitel vagonky Petr Vlček.

Legios Loco se pyšní titulem třetího největšího výrobce železničních vagonů v Evropě. Ročně investuje do rozvoje a vývoje 25 – 30 milionů korun. „Jsme také jediní, kteří na svých vozech používají nanotechnologie v rámci spolupráce se studenty Technické univerzity v Liberci,“ pochlubil se primem Vlček a doplnil: „Neusilujeme o titul největšího producenta železničních vagonů v Evropě, necháváme si volnou kapacitu, musíme mít extrémní flexibilitu, abychom mohli reagovat i na menší zakázky, které ostatní výrobci odmítají. Pro ně je priorita vyrábět ve velkém.“

Po slavnostních proslovech a přestřižení pásky se hosté vydali na exkurzi po třech výrobních halách v Nymburce. V programu vystoupily také mažoretky Základní umělecké školy v Lounech.


Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video