Karatisté Sakury si zacvičili s japonským mistrem

Markéta Chalupová 2018-05-13 03:13:00

Žatec (mch) Na dubnový seminář karate SKIF v Hradci Králové vyjeli i čtyři členové žateckého klubu Sakura Karate – do. Seminář vedl japonský mistr Kancho Nobuaki Kanazawa 8. DAN.

„Semináře jsou pro nás velmi důležité. Naučíme se na nich spousty nových věcí, a zopakujeme si důležité aspekty cvičení, na které při běžném tréninku není čas. Také pokud chceme jít ke zkouškám na vyšší technické stupně, musíme za rok navštívit několik mezinárodních seminářů s Japonci. V neposlední řadě to jsou také příjemná setkání nejen s mistry, ale i ostatními účastníky semináře,“ vysvětluje smysl seminářů trenér žatecké Sakury Vladimír Švehla.

Tentokrát byl seminář zaměřen na nácvik jiyu kumite – volného zápasu. Karatisté procvičovali různé kombinace technik, do všech směrů s krokem i s posunem. Nechyběl ale ani nácvik sanbon kumite a kata s bunkai. „Kancho nám vysvětloval posuny v postoji vpřed a vzad, kdy a jakou nohou začít, a také samozřejmě nezapomínat na práci boků. Dále se někteří naučili i nové techniky sanbon kumite a oprášily také nějakou tu sestavu kata. Za sebe mohu říct, že seminář byl velmi bohatý na techniku a člověk se dost zapotil. Mnohdy jsme jeli i na více jak sto procent. Na konci semináře nás bolelo celé tělo,“ je spokojený s kvalitou a náročností semináře V. Švehla a dodává: „Myslím, že nám to všem šlo výborně. Všichni se snažili, protože chtěli před spoustou dalších cvičenců ukázat, že jejich provedení a pochopení techniky je lepší než u toho druhého. A hlavně, chtěli ze sebe vydat opravdu vše, protože to je pro instruktora známka toho, že mají zájem a chtějí se učit a zdokonalovat. Podle modřin a bolavého přetaženého těla, každého z nás, si myslím, že nám to opravdu šlo, a že nás to všechny velmi bavilo.“ 

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video