Děti ze Žatce se vydaly na Schillerovu rozhlednu

Alla Želinská 2018-07-01 04:33:00

Žatec, Kryry (až) Pětadvacet žáků 2. B Základní školy Petra Bezruče v Žatci se vydalo minulé úterý na výlet do Kryr na Schillerovu rozhlednu. Kromě třídní učitelky Jany Karasové děti doprovázel učitel Ivan Kruml a další dva rodiče. Cesta vedla nejprve vlakem, v Kryrech se pak všichni občerstvili v cukrárně U Míši a vydali se směr rozhledna – přes Blšanku, kolem povodňového památníku, který připomíná ničivou povodeň z roku 1872, a na kopec se vydali po sedmi zastaveních zajímavé křížové cesty, která zachycuje sedm bolestí Panny Marie.

„Celá cesta byla před čtyřmi lety upravena, původní pískovcové sloupky nahradily dřevěné kříže a cesta, která je nyní národní kulturní památkou, byla znovu vysvěcena,“ zasvěceně vyprávěl učitel Ivan Kruml. Na 110 let staré rozhledně si všichni dopřáli krásné výhledy do dálí, pod rozhlednou si pak v trávě udělali piknik a zahráli si na malé detektivy s hledáním kartiček „pexeso“– i s matematickými počty. U Havraního kamene si děti i dospělí vyslechli legendu, podle níž kdo vloží ruku do kamenné dlaně, může sobě nebo svým blízkým a milovaným něco přát a to přání se kouzelnou mocí kamene splní. To za pokus určitě stalo! Zpátky z kopce všichni sešli jinou točivou cestičkou, která je dovedla dolu až ke kostelu, jenž se také, díky spolku Dietrich, se postupně obnovuje a na zpáteční cestě si opět dopřáli osvěžení v podobě točené zmrzliny nebo kopečkové od Míši. Míč, který přivezli s sebou, pak našel uplatnění na dětském hřišti za městským úřadem, kde bylo poslední zastavení a malí i velcí si tam střihli fotbálek. Bez využití nezůstaly ani prolézačky, houpačky či skluzavka. Odpolední vlak nakonec všechny v pořádku dopravil z Kryr zpět do Žatce. Výlet děti oznámkovaly jedničkou třikrát podtrženou! 

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video