Na rekonstrukce chodníků jde 21 milionů

Lucie Steklá 2018-10-10 11:23:00

Louny (lus) Více než pětadvacet milionů korun proinvestuje v letošním roce lounská radnice v rámci rekonstrukcí svých komunikací. Některé obnovy chodníků jsou ukončené, jiné se připravují a další probíhají. Například rekonstrukce chodníků v ulici Slovenského národního povstání.

Tady je jedná o rozsáhlou stavbu, jejíž příprava probíhala od roku 2016. V letošním roce byla podána žádost o dotaci na tuto investiční akci, kterou město od Státního fondu dopravní infrastruktury obdrželo v polovině července. K zahájení prací muselo dojít okamžitě po odsouhlasení dotace. Jako první etapa byl zvolen nejproblematičtější úsek s autobusovou zastávkou Luna. Jednalo se o dotaci z programu „Zvyšování bezpečnosti“ v maximální výši 4,9 milionu, tedy osmdesáti pěti procent uznatelných nákladů. Ty činily 9,7 milionu korun.

„Práce v této části města si vyžádaly dočasné zrušení autobusové zastávky,“ uvedla za odbor správy majetku Blanka Sunkovská. V současné době ale již zastávka plně slouží cestujícím. Součástí akce byla rekonstrukce chodníku, úpravy nástupišť autobusových zastávek a parkoviště. Zároveň se město rozhodlo v rámci této akce zrealizovat celkovou rekonstrukci veřejného osvětlení.

Z důvodu bezpečnosti je nový vjezd na parkoviště „u Luny“ přesunut blíže k centru města. „Navíc po rekonstrukci na sebe budou zastávky linkové autobusové dopravy a městské dopravy plynule navazovat. Na již zmíněné práce navázala další etapa, v níž se nového osvětlení a chodníků dočkaly úseky od ulice Maroldova po ulici Přemyslovců.

Celkem vydá v letošním roce radnice za opravy chodníků v Lounech a spádových obcích 21,2 milionu korun. Dalších 3,8 milionu si vyžádaly opravy vozovek v ulici Kpt. Nálepky a ulici Prokopa Holého.

Lidé ve dvou částech Loun se navíc dočkají většího počtu parkovacích míst. V těchto dnech totiž probíhají přípravy k realizaci akce vedoucí k navýšení parkovacích míst v ulicích Školní a Vladimirská. „V ulici Školní je v prvním úseku navrženo 26 kolmých parkovacích stání a ve druhém úseku dalších čtyřicet kolmých parkovacích stání. Pro ulici Vladimirská je navrženo 26 kolmých parkovacích stání, čímž dojde k navýšení parkovacích stání v těchto lokalitách z dnešního počtu 45 na dvaadevadesát,“ přiblížila obyvateli vítanou akci B. Sunkovská. Náklady jsou podle projektové dokumentace 5,4 milionu korun.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ

Společnost HAKUS a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ na hlavním pracovní poměr v Dobroměřicích. Přihlášky přijímáme do 15. 12. 2018 osobně na adrese společnosti ve 2. patře denně do 14 hodin, nebo elektronicky na e-mailu info@hakus.cz
E-mail: info@hakus.cz

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

NABÍZÍME nebytové prostory k podnikání v Lounech (Sladkovského 1983) vedle okresního soudu. Nutno vidět! Vhodné pro provozovnu tabáku, kadeřnictví, kancelář či nehtové studio. Zájemci o prohlídku volejte: 728035202.

PRONÁJEM

Dlouhodobý pronájem garáže - u nádraží Louny město. Volná okamžitě. Tel: 728 353 521.

Vzpomínky

Vladimír Tabulka

Dne 5. 12. 2018 tomu bude již 20 let, kdy nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Vladimír TABULKA. Kdo jste ho znali a měli rádi, věnujte mu s námi tichou vzpomínku. Manželka Marie, dcery a syn s rodinami.

Josef Benda

Dne 11. 12. 2018 to bude 10 let, kdy nás navždy opustil náš milovaný tatínek a dědeček, pan Josef BENDA z Mukoděl. S láskou vzpomínají dcery a syn s rodinami.

Zdeněk Škorjak

Dne 2. 12. by oslavil pan ŠKORJAK Zdeněk 71. narozeniny a 10. 12. vzpomínáme smutné 15. výročí jeho smrti. Vzpomíná manželka a příbuzní.