Na rekonstrukce chodníků jde 21 milionů

Lucie Steklá 2018-10-10 11:23:00

Louny (lus) Více než pětadvacet milionů korun proinvestuje v letošním roce lounská radnice v rámci rekonstrukcí svých komunikací. Některé obnovy chodníků jsou ukončené, jiné se připravují a další probíhají. Například rekonstrukce chodníků v ulici Slovenského národního povstání.

Tady je jedná o rozsáhlou stavbu, jejíž příprava probíhala od roku 2016. V letošním roce byla podána žádost o dotaci na tuto investiční akci, kterou město od Státního fondu dopravní infrastruktury obdrželo v polovině července. K zahájení prací muselo dojít okamžitě po odsouhlasení dotace. Jako první etapa byl zvolen nejproblematičtější úsek s autobusovou zastávkou Luna. Jednalo se o dotaci z programu „Zvyšování bezpečnosti“ v maximální výši 4,9 milionu, tedy osmdesáti pěti procent uznatelných nákladů. Ty činily 9,7 milionu korun.

„Práce v této části města si vyžádaly dočasné zrušení autobusové zastávky,“ uvedla za odbor správy majetku Blanka Sunkovská. V současné době ale již zastávka plně slouží cestujícím. Součástí akce byla rekonstrukce chodníku, úpravy nástupišť autobusových zastávek a parkoviště. Zároveň se město rozhodlo v rámci této akce zrealizovat celkovou rekonstrukci veřejného osvětlení.

Z důvodu bezpečnosti je nový vjezd na parkoviště „u Luny“ přesunut blíže k centru města. „Navíc po rekonstrukci na sebe budou zastávky linkové autobusové dopravy a městské dopravy plynule navazovat. Na již zmíněné práce navázala další etapa, v níž se nového osvětlení a chodníků dočkaly úseky od ulice Maroldova po ulici Přemyslovců.

Celkem vydá v letošním roce radnice za opravy chodníků v Lounech a spádových obcích 21,2 milionu korun. Dalších 3,8 milionu si vyžádaly opravy vozovek v ulici Kpt. Nálepky a ulici Prokopa Holého.

Lidé ve dvou částech Loun se navíc dočkají většího počtu parkovacích míst. V těchto dnech totiž probíhají přípravy k realizaci akce vedoucí k navýšení parkovacích míst v ulicích Školní a Vladimirská. „V ulici Školní je v prvním úseku navrženo 26 kolmých parkovacích stání a ve druhém úseku dalších čtyřicet kolmých parkovacích stání. Pro ulici Vladimirská je navrženo 26 kolmých parkovacích stání, čímž dojde k navýšení parkovacích stání v těchto lokalitách z dnešního počtu 45 na dvaadevadesát,“ přiblížila obyvateli vítanou akci B. Sunkovská. Náklady jsou podle projektové dokumentace 5,4 milionu korun.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

PRODAVAČKA

Prodejna domácích potřeb v Žatci přijme prodavačku na HPP.
Tel.: 602 883 203
E-mail: orionzatec@gmail.com

OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY, SKLADNÍK

HITACHI Automotive (Průmyslový zóna Triangle, Minice 60, 438 01 Žatec) hledá do svého týmu nové kolegy na pozice OPERÁTOR VÝROBY, TECHNIK ÚDRŽBY A SKLADNÍK. Nabízíme velice zajímavé pracovní podmínky a řadu benefitů.
Kontakt: Jindřiška Vlasáková
Tel.: 775 958 236
E-mail: jindriska.vlasakova@hitachi-automotive.eu

ÚČETNÍ (asistentka)

Požadujeme vzdělání ÚSO, znalost účetnictví a daňové evidence, programy POHODA (podmínkou) a Účto Tichý (výhodou), World, Excel, AJ výhodou, pracoviště Louny a Praha, 1-2x měsíčně porady v Brně. Životopis a motivační dopis, případně dotazy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ucetnictvi@altego.cz

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - oprávnění skupiny C, E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění.
Kontakt: Petr Rejzek
Tel.: 739 682 536

TECHNIK

Přijmeme pracovníka na hlavní pracovní poměr na pozici SAMOSTATNÝ TECHNIK, místo výkonu práce Žatec, nástup možný ihned, min. středoškolské vzdělání technického směru, práce na PC, ŘP sk. B, platové zařazení při nástupu 18-20 tisíc Kč. Životopis s kontaktem zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: osbdlouny@iol.cz

Poslední videa

Vítání občánků na radnici v Podbořanech

Sobota 13. října se nesla ve znamení vítání nejmenších občánků města. Maminkám miminek předaly kytičky děti z MŠ Bratří Čapků v Podbořanech. Podívejte se, jak všem jim to slušelo ;-)

Přehrát video
Stranná: Vinobraní

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej bytu v podílovém vlastnictví, 3+1 (78 m2), balkon, sklep, v bytovce Chožov, 9 km od Loun, 45 minut do Prahy, připraven k částečné rekonstrukci, cena 510 000 Kč, při rychlém jednání sleva. RK nevolat. Další informace do zpráv, nebo volejte: 734 366 095, 603 400 121.

Vzpomínky

Alena Krejdlová

Dne 18. 10. 2018 uplyne 5 let od chvíle, kdy nás náhle, ve věku 52 let, navždy opustila paní Alena KREJDLOVÁ z Loun. S láskou vzpomíná syn Michal, sestra Martina, maminka Marie, babička Danuše a rodina Říhova a Pavlasova. Vyslovuji velké poděkování společnosti Fujikoki Czech a jejím zaměstnancům za pomoc a účast v těžkém období naší rodiny.

Milánek Pihrt

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene… Dne 13. října tomu bylo 12 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

František Krejčí

Dne 20. října 2018 uplyne 5 let, kdy nás navždy opustil tatínek a dědeček, pan František KREJČÍ. Stále vzpomínají dcery s rodinami.