Na rekonstrukce chodníků jde 21 milionů

Lucie Steklá 2018-10-10 11:23:00

Louny (lus) Více než pětadvacet milionů korun proinvestuje v letošním roce lounská radnice v rámci rekonstrukcí svých komunikací. Některé obnovy chodníků jsou ukončené, jiné se připravují a další probíhají. Například rekonstrukce chodníků v ulici Slovenského národního povstání.

Tady je jedná o rozsáhlou stavbu, jejíž příprava probíhala od roku 2016. V letošním roce byla podána žádost o dotaci na tuto investiční akci, kterou město od Státního fondu dopravní infrastruktury obdrželo v polovině července. K zahájení prací muselo dojít okamžitě po odsouhlasení dotace. Jako první etapa byl zvolen nejproblematičtější úsek s autobusovou zastávkou Luna. Jednalo se o dotaci z programu „Zvyšování bezpečnosti“ v maximální výši 4,9 milionu, tedy osmdesáti pěti procent uznatelných nákladů. Ty činily 9,7 milionu korun.

„Práce v této části města si vyžádaly dočasné zrušení autobusové zastávky,“ uvedla za odbor správy majetku Blanka Sunkovská. V současné době ale již zastávka plně slouží cestujícím. Součástí akce byla rekonstrukce chodníku, úpravy nástupišť autobusových zastávek a parkoviště. Zároveň se město rozhodlo v rámci této akce zrealizovat celkovou rekonstrukci veřejného osvětlení.

Z důvodu bezpečnosti je nový vjezd na parkoviště „u Luny“ přesunut blíže k centru města. „Navíc po rekonstrukci na sebe budou zastávky linkové autobusové dopravy a městské dopravy plynule navazovat. Na již zmíněné práce navázala další etapa, v níž se nového osvětlení a chodníků dočkaly úseky od ulice Maroldova po ulici Přemyslovců.

Celkem vydá v letošním roce radnice za opravy chodníků v Lounech a spádových obcích 21,2 milionu korun. Dalších 3,8 milionu si vyžádaly opravy vozovek v ulici Kpt. Nálepky a ulici Prokopa Holého.

Lidé ve dvou částech Loun se navíc dočkají většího počtu parkovacích míst. V těchto dnech totiž probíhají přípravy k realizaci akce vedoucí k navýšení parkovacích míst v ulicích Školní a Vladimirská. „V ulici Školní je v prvním úseku navrženo 26 kolmých parkovacích stání a ve druhém úseku dalších čtyřicet kolmých parkovacích stání. Pro ulici Vladimirská je navrženo 26 kolmých parkovacích stání, čímž dojde k navýšení parkovacích stání v těchto lokalitách z dnešního počtu 45 na dvaadevadesát,“ přiblížila obyvateli vítanou akci B. Sunkovská. Náklady jsou podle projektové dokumentace 5,4 milionu korun.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK STAVEBNÍHO STROJE, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STROJNÍKA STAVEBNÍHO STROJE a ŘIDIČE NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Zajímavé platové ohodnocení, nástup dle dohody.
Tel.: 777 612 202
E-mail: libor.sykora@fronek.cz

STAVBYVEDOUCÍ, PŘEDÁK STAVEBNÍ VÝROBY

Froněk dopravní stavby (Zátiší 2486, Rakovník) přijme STAVBYVEDOUCÍHO a PŘEDÁKA STAVEBNÍ VÝROBY. Zajímavé finanční ohodnocení.
Tel.: 313 517 276
E-mail: veronika.blahova@fronek.cz

KUCHAŘ/KA

Přijmeme SAMOSTATNOU KUCHAŘKU/KUCHAŘE do směnného provozu v Resortu Vyhlídka Šlovice. Nástup dle dohody.
Kontakt: J. Kepka
Tel.: 770 182 608
E-mail: jaroslav.kepka@resortvyhlidka.cz

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Chomutov: Herec Zdeněk Godla a sportovec Petr Koukal na Veletrhu práce

...

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Lounech, 28. října pod 3. ZŠ. Tel.: 607 870 494

PRONÁJEM

Pronajmu garáž v Chomutově, poblíž HM Globus. - Tel. 605 776 821.

Vzpomínky

Josef Beneš

Oči se slzami zarosily, zaplakaly bolem, když jsme Ti dávali poslední sbohem. Domov je prázdný, smutno je v něm, cestička na hřbitov zůstala jen. Dne 22. února tomu bude 5 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček pan Josef BENEŠ z Černčic u Loun. Stále vzpomínají manželka, dcera a syn s rodinami.

Vladimír Hieke

Dne 21. února uplyne deset let, co nás navždy opustil pan Vladimír HIEKE z Loun. Stále vzpomínají dcera Jarmila a syn Vladimír s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Jaroslav Malínek

Z plného slunce přišel tmavý stín, zlou zprávou nás vyděsil a my tu stáli v němém ustrnutí a beze sil… Dne 25. 2. 2019 vzpomeneme 15 let, kdy od nás odešel pan Jaroslav MALÍNEK ze Žatce. V našich srdcích žiješ dál. Rodina.