Na rekonstrukce chodníků jde 21 milionů

Lucie Steklá 2018-10-10 11:23:00

Louny (lus) Více než pětadvacet milionů korun proinvestuje v letošním roce lounská radnice v rámci rekonstrukcí svých komunikací. Některé obnovy chodníků jsou ukončené, jiné se připravují a další probíhají. Například rekonstrukce chodníků v ulici Slovenského národního povstání.

Tady je jedná o rozsáhlou stavbu, jejíž příprava probíhala od roku 2016. V letošním roce byla podána žádost o dotaci na tuto investiční akci, kterou město od Státního fondu dopravní infrastruktury obdrželo v polovině července. K zahájení prací muselo dojít okamžitě po odsouhlasení dotace. Jako první etapa byl zvolen nejproblematičtější úsek s autobusovou zastávkou Luna. Jednalo se o dotaci z programu „Zvyšování bezpečnosti“ v maximální výši 4,9 milionu, tedy osmdesáti pěti procent uznatelných nákladů. Ty činily 9,7 milionu korun.

„Práce v této části města si vyžádaly dočasné zrušení autobusové zastávky,“ uvedla za odbor správy majetku Blanka Sunkovská. V současné době ale již zastávka plně slouží cestujícím. Součástí akce byla rekonstrukce chodníku, úpravy nástupišť autobusových zastávek a parkoviště. Zároveň se město rozhodlo v rámci této akce zrealizovat celkovou rekonstrukci veřejného osvětlení.

Z důvodu bezpečnosti je nový vjezd na parkoviště „u Luny“ přesunut blíže k centru města. „Navíc po rekonstrukci na sebe budou zastávky linkové autobusové dopravy a městské dopravy plynule navazovat. Na již zmíněné práce navázala další etapa, v níž se nového osvětlení a chodníků dočkaly úseky od ulice Maroldova po ulici Přemyslovců.

Celkem vydá v letošním roce radnice za opravy chodníků v Lounech a spádových obcích 21,2 milionu korun. Dalších 3,8 milionu si vyžádaly opravy vozovek v ulici Kpt. Nálepky a ulici Prokopa Holého.

Lidé ve dvou částech Loun se navíc dočkají většího počtu parkovacích míst. V těchto dnech totiž probíhají přípravy k realizaci akce vedoucí k navýšení parkovacích míst v ulicích Školní a Vladimirská. „V ulici Školní je v prvním úseku navrženo 26 kolmých parkovacích stání a ve druhém úseku dalších čtyřicet kolmých parkovacích stání. Pro ulici Vladimirská je navrženo 26 kolmých parkovacích stání, čímž dojde k navýšení parkovacích stání v těchto lokalitách z dnešního počtu 45 na dvaadevadesát,“ přiblížila obyvateli vítanou akci B. Sunkovská. Náklady jsou podle projektové dokumentace 5,4 milionu korun.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.