Při jízdě po silnici na Prahu buďte opatrní, místy se tvoří ledovka

Lucie Steklá 2019-01-03 14:24:00

Ledovka se ve čtvrtek 3. ledna tvořila od jedné hodiny odpolední v úseku silnice D7 u Chlumčan, kde v kopci navíc stojí kamion, od ranních hodin u výjezdu z Postoloprt. V obou úsecích platí výstraha na ledovku do páteční třinácté hodiny. Další úseky D7 jsou sjízdné.

Tvorba sněhových jazyků a zhoršení sjízdnosti komunikací se podle výstrahy, již vydal Český hydrometeorologický ústav, platí celý čtvrtek.  Ve čtvrtek večer a v noci na pátek 4. ledna se bude na mokrých komunikacích v Ústeckém kraji, v Praze a v části Středočeského kraje místy tvořit náledí.

Tvorbu sněhových jazyků meteorologové předpokládají ve většině krajů. Pravděpodobnost výskytu je větší než 50 procent. Výstraha platí pro Karlovarský a Liberecký kraj, a také pro části krajů: Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský od čtvrtka 3. ledna do páteční půlnoci. Na silnicích hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné. "Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování doporučujeme řidičům sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," upozorňují meteorologové. 

Náledí se může, s výstrahou do pátku 4. ledna do 7 hodin, tvořit v krajích: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj. Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky po tání sněhu. "Chodcům hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí. Mohou nastat problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," dodávají meteorologové. 

Situaci můžete sledovat na stránkách hydrometeorologického ústavu http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.