Při jízdě po silnici na Prahu buďte opatrní, místy se tvoří ledovka

Lucie Steklá 2019-01-03 14:24:00

Ledovka se ve čtvrtek 3. ledna tvořila od jedné hodiny odpolední v úseku silnice D7 u Chlumčan, kde v kopci navíc stojí kamion, od ranních hodin u výjezdu z Postoloprt. V obou úsecích platí výstraha na ledovku do páteční třinácté hodiny. Další úseky D7 jsou sjízdné.

Tvorba sněhových jazyků a zhoršení sjízdnosti komunikací se podle výstrahy, již vydal Český hydrometeorologický ústav, platí celý čtvrtek.  Ve čtvrtek večer a v noci na pátek 4. ledna se bude na mokrých komunikacích v Ústeckém kraji, v Praze a v části Středočeského kraje místy tvořit náledí.

Tvorbu sněhových jazyků meteorologové předpokládají ve většině krajů. Pravděpodobnost výskytu je větší než 50 procent. Výstraha platí pro Karlovarský a Liberecký kraj, a také pro části krajů: Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský od čtvrtka 3. ledna do páteční půlnoci. Na silnicích hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné. "Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování doporučujeme řidičům sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," upozorňují meteorologové. 

Náledí se může, s výstrahou do pátku 4. ledna do 7 hodin, tvořit v krajích: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj. Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky po tání sněhu. "Chodcům hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí. Mohou nastat problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," dodávají meteorologové. 

Situaci můžete sledovat na stránkách hydrometeorologického ústavu http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.