Při jízdě po silnici na Prahu buďte opatrní, místy se tvoří ledovka

Lucie Steklá 2019-01-03 14:24:00

Ledovka se ve čtvrtek 3. ledna tvořila od jedné hodiny odpolední v úseku silnice D7 u Chlumčan, kde v kopci navíc stojí kamion, od ranních hodin u výjezdu z Postoloprt. V obou úsecích platí výstraha na ledovku do páteční třinácté hodiny. Další úseky D7 jsou sjízdné.

Tvorba sněhových jazyků a zhoršení sjízdnosti komunikací se podle výstrahy, již vydal Český hydrometeorologický ústav, platí celý čtvrtek.  Ve čtvrtek večer a v noci na pátek 4. ledna se bude na mokrých komunikacích v Ústeckém kraji, v Praze a v části Středočeského kraje místy tvořit náledí.

Tvorbu sněhových jazyků meteorologové předpokládají ve většině krajů. Pravděpodobnost výskytu je větší než 50 procent. Výstraha platí pro Karlovarský a Liberecký kraj, a také pro části krajů: Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský od čtvrtka 3. ledna do páteční půlnoci. Na silnicích hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné. "Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování doporučujeme řidičům sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," upozorňují meteorologové. 

Náledí se může, s výstrahou do pátku 4. ledna do 7 hodin, tvořit v krajích: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj. Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky po tání sněhu. "Chodcům hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí. Mohou nastat problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," dodávají meteorologové. 

Situaci můžete sledovat na stránkách hydrometeorologického ústavu http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka O zelené karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.