V Podbořanech uctili památku obětí druhé světové války

Alla Želinská 2019-05-09 17:41:00

Na několika místech v Podbořanech uctili ve čtvrtek 9. května představitelé města v čele se starostou Radkem Reindlem památku obětí druhé světové války.

Zástupci města hodinu po poledni se shromáždili společně s žáky ZUŠ Podbořany a ZŠ TGM, zástupci Svazu bojovníků za svobodu a Armády ČR, občany města ke vzpomínkové akci u pomníku Rudé armády na Masarykové náměstí. Květinové dary zde položili starosta města společně s tajemníkem MÚ, zástupci Armády a dalších organizací a institucí. Hudebně vzpomínkový program doprovodili žáci ZUŠ Podbořany a základní školy T. G. Masaryka v Podbořanech spolu se svými učiteli a vychovatelkami.

Představitelé města v tento den také položili věnce na hřbitově v Pšově k hrobu obětí pochodu smrti z května 1945 a na hřbitově na Valově, kde je hrob ruských zajatců, kteří zemřeli nebo byli zastřelení v pracovním táboře v Podbořanech.

Proč pietní akt u příležitosti Dne vítězství v Podbořanech neprobíhá přímo ve státní svátek 8. května, jako na většině jiných míst? „Byli bychom tu jen my sami, kdybychom akci pořádali ve státní svátek a totiž den volna ve školách… Volíme nejbližší pracovní den vyhovující také pedagogům a žákům škol v našem městě. Kladení věnců k pomníkům obětí druhé světové války v minulosti proběhlo také např. 5. května či 7. května,“ vysvětlil tajemník MÚ Podbořany Martin Gutzer.     

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.