V Podbořanech uctili památku obětí druhé světové války

Alla Želinská 2019-05-09 17:41:00

Na několika místech v Podbořanech uctili ve čtvrtek 9. května představitelé města v čele se starostou Radkem Reindlem památku obětí druhé světové války.

Zástupci města hodinu po poledni se shromáždili společně s žáky ZUŠ Podbořany a ZŠ TGM, zástupci Svazu bojovníků za svobodu a Armády ČR, občany města ke vzpomínkové akci u pomníku Rudé armády na Masarykové náměstí. Květinové dary zde položili starosta města společně s tajemníkem MÚ, zástupci Armády a dalších organizací a institucí. Hudebně vzpomínkový program doprovodili žáci ZUŠ Podbořany a základní školy T. G. Masaryka v Podbořanech spolu se svými učiteli a vychovatelkami.

Představitelé města v tento den také položili věnce na hřbitově v Pšově k hrobu obětí pochodu smrti z května 1945 a na hřbitově na Valově, kde je hrob ruských zajatců, kteří zemřeli nebo byli zastřelení v pracovním táboře v Podbořanech.

Proč pietní akt u příležitosti Dne vítězství v Podbořanech neprobíhá přímo ve státní svátek 8. května, jako na většině jiných míst? „Byli bychom tu jen my sami, kdybychom akci pořádali ve státní svátek a totiž den volna ve školách… Volíme nejbližší pracovní den vyhovující také pedagogům a žákům škol v našem městě. Kladení věnců k pomníkům obětí druhé světové války v minulosti proběhlo také např. 5. května či 7. května,“ vysvětlil tajemník MÚ Podbořany Martin Gutzer.     

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video