V Podbořanech uctili památku obětí druhé světové války

Alla Želinská 2019-05-09 17:41:00

Na několika místech v Podbořanech uctili ve čtvrtek 9. května představitelé města v čele se starostou Radkem Reindlem památku obětí druhé světové války.

Zástupci města hodinu po poledni se shromáždili společně s žáky ZUŠ Podbořany a ZŠ TGM, zástupci Svazu bojovníků za svobodu a Armády ČR, občany města ke vzpomínkové akci u pomníku Rudé armády na Masarykové náměstí. Květinové dary zde položili starosta města společně s tajemníkem MÚ, zástupci Armády a dalších organizací a institucí. Hudebně vzpomínkový program doprovodili žáci ZUŠ Podbořany a základní školy T. G. Masaryka v Podbořanech spolu se svými učiteli a vychovatelkami.

Představitelé města v tento den také položili věnce na hřbitově v Pšově k hrobu obětí pochodu smrti z května 1945 a na hřbitově na Valově, kde je hrob ruských zajatců, kteří zemřeli nebo byli zastřelení v pracovním táboře v Podbořanech.

Proč pietní akt u příležitosti Dne vítězství v Podbořanech neprobíhá přímo ve státní svátek 8. května, jako na většině jiných míst? „Byli bychom tu jen my sami, kdybychom akci pořádali ve státní svátek a totiž den volna ve školách… Volíme nejbližší pracovní den vyhovující také pedagogům a žákům škol v našem městě. Kladení věnců k pomníkům obětí druhé světové války v minulosti proběhlo také např. 5. května či 7. května,“ vysvětlil tajemník MÚ Podbořany Martin Gutzer.     

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video