Podpořte děti z Klokánku zakoupením obrázku v rámci čtvrteční konference v pavilonu A

Lucie Steklá 2019-05-16 12:36:00

Louny (lus) Tento čtvrtek se v Pavilonu A na lounském výstavišti koná konference sociálních služeb. Na ní se budou prezentovat organizace zajišťující služby pro rodiny s dětmi, občany v krizi, zdravotně postižené a seniory. Návštěvníci se dozvědí vše podstatné, informace o službách i kontaktní místa. Záštitu nad akcí převzal lounský starosta Pavel Janda.

V rámci Konference služeb sociální péče mohou zájemci a návštěvníci přispět také na dobrou věc, podpořit děti z Klokánků. „V pavilonu budou vystaveny obrázky, které namalovaly děti ze základních a mateřských škol v celé republice. Díla malých výtvarníků si mohou lidé zakoupit. Obrázek velikosti formátu A3 za 390 korun, menší, formát A4 za 250 korun. Výtěžek půjde na Fond ohrožených dětí,“ řekla Hana Jiroušková z Klokánku. U každého obrázku bude uvedeno, kdo ho maloval.

Obrázky vznikly v rámci akce s názvem Obrázek, který udělá radost hned dvakrát. Vyhlášena je již po třetí. „V roce 2017 nebo 2018 jsme od některých z vás a z 377 škol obdrželi úžasné výtvarné práce, kterými jste se zapojili do soutěže. Hodně obrázků udělalo a dělá radost v našich zařízeních Klokánek, dalo vzniknout Kalendáři FOD 2019, potěší naše sponzory a podporovatele, ně-kolik desítek obrázků si zájemci již koupili na našem webu www.fod.cz, nebo www.galerieproklokanek.cz. Získané finanční prostředky nám pomáhají nadále provozovat 15 zařízení pro děti Klokánek,“ řekla k akci Zdeňka Tesařová, ze Spolku Fond ohrožených dětí.

Namalovat obrázek mohou děti ze školek i škol ještě do 14. června. Hotový výtvor pak musí zaslat na adresu Fondu ohrožených dětí. „Máte možnost a chcete nám opakovaně pomoci? Zapojte se do pokračování naší výtvarné soutěže 2019. Děkujeme předem za určitě pěkné, nápadité a kouzelné obrázky. Vyhodnocení asi zvládneme až po prázdninách, ale určitě na naše podporovatele – autory výtvarných prací - nezapomeneme,” dodala Z. Tesařová.

Do Klokánků, zařízení FOD pro děti vyžadující okamžitou pomoc bylo umístěno za 18 let celkem 8 259 dětí, z toho 1 784 bylo mladších tří let. Projekt funguje od roku 2000. Statistika je již několik let obdobná a to, že zhruba v šedesáti procentech případů se do zařízení dostávají děti z bytových a finančních důvodů. Jejich pobyt v Klokánku nařídí sociální pracovníci státních orgánů.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.