Podpořte děti z Klokánku zakoupením obrázku v rámci čtvrteční konference v pavilonu A

Lucie Steklá 2019-05-16 12:36:00

Louny (lus) Tento čtvrtek se v Pavilonu A na lounském výstavišti koná konference sociálních služeb. Na ní se budou prezentovat organizace zajišťující služby pro rodiny s dětmi, občany v krizi, zdravotně postižené a seniory. Návštěvníci se dozvědí vše podstatné, informace o službách i kontaktní místa. Záštitu nad akcí převzal lounský starosta Pavel Janda.

V rámci Konference služeb sociální péče mohou zájemci a návštěvníci přispět také na dobrou věc, podpořit děti z Klokánků. „V pavilonu budou vystaveny obrázky, které namalovaly děti ze základních a mateřských škol v celé republice. Díla malých výtvarníků si mohou lidé zakoupit. Obrázek velikosti formátu A3 za 390 korun, menší, formát A4 za 250 korun. Výtěžek půjde na Fond ohrožených dětí,“ řekla Hana Jiroušková z Klokánku. U každého obrázku bude uvedeno, kdo ho maloval.

Obrázky vznikly v rámci akce s názvem Obrázek, který udělá radost hned dvakrát. Vyhlášena je již po třetí. „V roce 2017 nebo 2018 jsme od některých z vás a z 377 škol obdrželi úžasné výtvarné práce, kterými jste se zapojili do soutěže. Hodně obrázků udělalo a dělá radost v našich zařízeních Klokánek, dalo vzniknout Kalendáři FOD 2019, potěší naše sponzory a podporovatele, ně-kolik desítek obrázků si zájemci již koupili na našem webu www.fod.cz, nebo www.galerieproklokanek.cz. Získané finanční prostředky nám pomáhají nadále provozovat 15 zařízení pro děti Klokánek,“ řekla k akci Zdeňka Tesařová, ze Spolku Fond ohrožených dětí.

Namalovat obrázek mohou děti ze školek i škol ještě do 14. června. Hotový výtvor pak musí zaslat na adresu Fondu ohrožených dětí. „Máte možnost a chcete nám opakovaně pomoci? Zapojte se do pokračování naší výtvarné soutěže 2019. Děkujeme předem za určitě pěkné, nápadité a kouzelné obrázky. Vyhodnocení asi zvládneme až po prázdninách, ale určitě na naše podporovatele – autory výtvarných prací - nezapomeneme,” dodala Z. Tesařová.

Do Klokánků, zařízení FOD pro děti vyžadující okamžitou pomoc bylo umístěno za 18 let celkem 8 259 dětí, z toho 1 784 bylo mladších tří let. Projekt funguje od roku 2000. Statistika je již několik let obdobná a to, že zhruba v šedesáti procentech případů se do zařízení dostávají děti z bytových a finančních důvodů. Jejich pobyt v Klokánku nařídí sociální pracovníci státních orgánů.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video