Lounský běžecký pohár 2019 zná vítěze

Lucie Steklá 2019-05-17 14:12:00

Louny (lus) Tři závody v rámci seriálu Lounský běžecký pohár jsou v cíli. Závodníci, malí i velcí, v nich startovali v bězích Okolo Pravdy, Ranská hora a Májový běh Louny.

Devadesát pět závodníků, malých i velkých, se v neděli dopoledne (28. dubna) postavilo na start šestého ročníku běžeckého závodu Ranská hora, který je druhým závodem seriálu Lounského běžeckého poháru.  

V ženské kategorii byl překonán traťový rekord, o což se postarala Petra Helebrantová (ročník 2003, AK Louny), která trať uběhla za 16:34 minuty. Běžci závodili ve dvaceti kategoriích, od nejmenších (2014 a mladší) až po nejstarší (ročník 1959 a starší) na tratích dlouhých sto až šest set metrů pro žactvo, běžci ročníku 2007 a starší nastoupili na trať v délce 4 250 metrů, mužské kategorie na trať 8 500 metrů.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hotmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jan Valenta, Ela Lošťáková, Krystýna Vlčková, Natálie Knorová, Lukáš Laurich, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Martin Lázna, Jiří Hampejs, Petr Tyl, Petra Helebrantová a Markéta Loulová.


Na start Májového běhu v Lounech se první májový den (středa 1. května) postavilo 128 závodníků. Jednalo se o 6. ročník závodu, který pořádá Atletický klub Louny. Současně se běžel také třetí závod v rámci Lounského běžeckého poháru. Po skončení závodů tak bylo vyhlášeno pořadí jednotlivých kategorií, kde si odměnu odnesli všichni závodníci, a poté hned konečné výsledky seriálu. „Všem závodníkům děkujeme za účast, bylo Vás na startu 128. Poděkování míří ke skvělému realizačnímu týmu. V ženské i mužské kategorii byl překonán traťový rekord. V rodinných štafetách startovalo celkem 17 štafet,“ řekl za AK Louny Jan Hřích.

Právě rodinné štafety na tři krát sto metrů, které jsou malým zpestřením závodů mezi dětskými kategoriemi a kategoriemi dospělých, si získávají na oblibě. Štafety tří závodníků se účastní jeden dospělý, dalšími běžci jsou děti. A všichni účastníci letošních štafet do běhu dali vše a závod si užili.

Vítězi jednotlivých běhů šestého ročníku Májového běhu se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hottmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jakub Vejvoda, Iva Blažková, Kristýn Vlčková, Kateřina Helebrantová, Daniel Švec, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Tereza Sajdlová, Michal Burián (doběhl v traťovém rekordu 16:21 minut), Jiří Hampejs, Zbyněk Fojtík, Petra Helebrantová (AK Louny, doběhla v traťovém rekordu 18:04 minut), Zuzana Vítková.


Po sečtení všech bodů ze tří závodů v rámci Lounského běžeckého poháru si poháry za první tři místa odnesli tito závodníci:

rodiče s dětmi: 1. Jakub Slavík, 2. Tomáš Ullrich, 3. Jindřich Valoušek; 1. Linda Blažková, 2. Sára Hottmarová;

broučci: 1. Dominik Varchola;

berušky:1. Elen Hottmarová, 2. Nikol Kučerová;

minipřípravka: 1. Radek Vaník, 2. Pavel Smek, 3. Lukáš Kožíšek; 1. Šárka Škuthanová, 2. Tereza Nosová, 3. Šárka Suchá;

přípravka: 1. Jan Valenta, 2. Jakub Parkman, 3. Matěj Smetana; 1. Ela Lošťáková, 2. Iva Blažková, 3. Barbora Pelánová; 1. Emma Thiabaut, 2. Eliška Petruková, 3. Krystýna Vlčková;

sprinterská kategorie: 1. Kateřina Helebrantová, 1. Natálie Knorová, 3. Alžběta Bidrmanová; 1. Lukáš Laurich, 2. Ladislav Mihalyk;

mladší žáci/žákyně: 1. Ondřej Valoušek; 1. Veronika Vávrová, 2. Veronika Karfíková, 3. Viktroie Slavíková;

starší žáci/žákyně: 1. Tomáš Herink; 1. Kateřina Bachová;

V kategoriích dospělých se na pohárových postech umístili:

muži A: 1. Martin Lázna, 2. Jan Hřích, 3. Michal Stumpf;

muži B: 1. Jiří Hampejs, 2. Karel Grasl, 3. Josef Czervoniak;

muži C: 1. Petr Tyl;

ženy A: 1. Petra Helebrantová, 2. Eliška Zahrádková, 3. Kateřina Graslová;

ženy B: 1. Zuzana Vítková, 2. Věra Mrnková, 3. Hana Graslová a Romana Kučerková.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.