Lounský běžecký pohár 2019 zná vítěze

Lucie Steklá 2019-05-17 14:12:00

Louny (lus) Tři závody v rámci seriálu Lounský běžecký pohár jsou v cíli. Závodníci, malí i velcí, v nich startovali v bězích Okolo Pravdy, Ranská hora a Májový běh Louny.

Devadesát pět závodníků, malých i velkých, se v neděli dopoledne (28. dubna) postavilo na start šestého ročníku běžeckého závodu Ranská hora, který je druhým závodem seriálu Lounského běžeckého poháru.  

V ženské kategorii byl překonán traťový rekord, o což se postarala Petra Helebrantová (ročník 2003, AK Louny), která trať uběhla za 16:34 minuty. Běžci závodili ve dvaceti kategoriích, od nejmenších (2014 a mladší) až po nejstarší (ročník 1959 a starší) na tratích dlouhých sto až šest set metrů pro žactvo, běžci ročníku 2007 a starší nastoupili na trať v délce 4 250 metrů, mužské kategorie na trať 8 500 metrů.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hotmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jan Valenta, Ela Lošťáková, Krystýna Vlčková, Natálie Knorová, Lukáš Laurich, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Martin Lázna, Jiří Hampejs, Petr Tyl, Petra Helebrantová a Markéta Loulová.


Na start Májového běhu v Lounech se první májový den (středa 1. května) postavilo 128 závodníků. Jednalo se o 6. ročník závodu, který pořádá Atletický klub Louny. Současně se běžel také třetí závod v rámci Lounského běžeckého poháru. Po skončení závodů tak bylo vyhlášeno pořadí jednotlivých kategorií, kde si odměnu odnesli všichni závodníci, a poté hned konečné výsledky seriálu. „Všem závodníkům děkujeme za účast, bylo Vás na startu 128. Poděkování míří ke skvělému realizačnímu týmu. V ženské i mužské kategorii byl překonán traťový rekord. V rodinných štafetách startovalo celkem 17 štafet,“ řekl za AK Louny Jan Hřích.

Právě rodinné štafety na tři krát sto metrů, které jsou malým zpestřením závodů mezi dětskými kategoriemi a kategoriemi dospělých, si získávají na oblibě. Štafety tří závodníků se účastní jeden dospělý, dalšími běžci jsou děti. A všichni účastníci letošních štafet do běhu dali vše a závod si užili.

Vítězi jednotlivých běhů šestého ročníku Májového běhu se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hottmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jakub Vejvoda, Iva Blažková, Kristýn Vlčková, Kateřina Helebrantová, Daniel Švec, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Tereza Sajdlová, Michal Burián (doběhl v traťovém rekordu 16:21 minut), Jiří Hampejs, Zbyněk Fojtík, Petra Helebrantová (AK Louny, doběhla v traťovém rekordu 18:04 minut), Zuzana Vítková.


Po sečtení všech bodů ze tří závodů v rámci Lounského běžeckého poháru si poháry za první tři místa odnesli tito závodníci:

rodiče s dětmi: 1. Jakub Slavík, 2. Tomáš Ullrich, 3. Jindřich Valoušek; 1. Linda Blažková, 2. Sára Hottmarová;

broučci: 1. Dominik Varchola;

berušky:1. Elen Hottmarová, 2. Nikol Kučerová;

minipřípravka: 1. Radek Vaník, 2. Pavel Smek, 3. Lukáš Kožíšek; 1. Šárka Škuthanová, 2. Tereza Nosová, 3. Šárka Suchá;

přípravka: 1. Jan Valenta, 2. Jakub Parkman, 3. Matěj Smetana; 1. Ela Lošťáková, 2. Iva Blažková, 3. Barbora Pelánová; 1. Emma Thiabaut, 2. Eliška Petruková, 3. Krystýna Vlčková;

sprinterská kategorie: 1. Kateřina Helebrantová, 1. Natálie Knorová, 3. Alžběta Bidrmanová; 1. Lukáš Laurich, 2. Ladislav Mihalyk;

mladší žáci/žákyně: 1. Ondřej Valoušek; 1. Veronika Vávrová, 2. Veronika Karfíková, 3. Viktroie Slavíková;

starší žáci/žákyně: 1. Tomáš Herink; 1. Kateřina Bachová;

V kategoriích dospělých se na pohárových postech umístili:

muži A: 1. Martin Lázna, 2. Jan Hřích, 3. Michal Stumpf;

muži B: 1. Jiří Hampejs, 2. Karel Grasl, 3. Josef Czervoniak;

muži C: 1. Petr Tyl;

ženy A: 1. Petra Helebrantová, 2. Eliška Zahrádková, 3. Kateřina Graslová;

ženy B: 1. Zuzana Vítková, 2. Věra Mrnková, 3. Hana Graslová a Romana Kučerková.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Opravy na přejezdu Vroutecká v Podbořanech

Od čtvrtka 17. do neděle 20. října je uzavřen pro řidiče, kteří tudy projíždějí, železniční přejezd ve Vroutecké ulici. Opravují tam směry a výšky v koleji. Zachytili jsme práce v sobotu po poledni

Přehrát video
Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM NEBO KOUPĚ GARÁŽE

Koupím nebo pronajmu garáž na Březenecké u Penny. Cenu respektuji. - Tel. 728 698 377.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Přenechám zrekonstruovaný 1+1 za menší odstupné + přepis. Byt je v centru Chomutova v majetku Chomutovské bytové. - Tel. 724 677 068.

Vzpomínky

Jan Skoumal

Dne 28. října tomu bude šestnáct smutných let, kdy nás navždy opustil milovaný syn, bratr a strýc, pan Jan SKOUMAL. Kdo jste ho znali, vzpomeňte, prosím, společně s námi. Děkují maminka, sestra Petra, a neteře Barbora a Leontýna.

Jan Kolarik

Dne 24. října uplyne první smutný rok, kdy nás navždy opustil pan Jan KOLARIK z Hořence. S láskou a bolestí vzpomínají manželka Jitka, dcera Edita, syn Jan a ostatní příbuzní. Děkujeme všem, kteří vzpomněli s námi.

Marie Bryndová

Kdo byl milován, nebude nikdy zapomenut. - Dne 21. října 2019 uplyne jeden smutný rok, kdy nás navždy opustila milovaná manželka, skvělá maminka a babička, paní Marie BRYNDOVÁ z Března u Chomutova. V našich srdcích budeš stále žít. S láskou a vděčností vzpomínají manžel Jan, dcera Jana s rodinou, dcera Marie s rodinou a ostatní příbuzní. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.