Lounský běžecký pohár 2019 zná vítěze

Lucie Steklá 2019-05-17 14:12:00

Louny (lus) Tři závody v rámci seriálu Lounský běžecký pohár jsou v cíli. Závodníci, malí i velcí, v nich startovali v bězích Okolo Pravdy, Ranská hora a Májový běh Louny.

Devadesát pět závodníků, malých i velkých, se v neděli dopoledne (28. dubna) postavilo na start šestého ročníku běžeckého závodu Ranská hora, který je druhým závodem seriálu Lounského běžeckého poháru.  

V ženské kategorii byl překonán traťový rekord, o což se postarala Petra Helebrantová (ročník 2003, AK Louny), která trať uběhla za 16:34 minuty. Běžci závodili ve dvaceti kategoriích, od nejmenších (2014 a mladší) až po nejstarší (ročník 1959 a starší) na tratích dlouhých sto až šest set metrů pro žactvo, běžci ročníku 2007 a starší nastoupili na trať v délce 4 250 metrů, mužské kategorie na trať 8 500 metrů.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hotmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jan Valenta, Ela Lošťáková, Krystýna Vlčková, Natálie Knorová, Lukáš Laurich, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Martin Lázna, Jiří Hampejs, Petr Tyl, Petra Helebrantová a Markéta Loulová.


Na start Májového běhu v Lounech se první májový den (středa 1. května) postavilo 128 závodníků. Jednalo se o 6. ročník závodu, který pořádá Atletický klub Louny. Současně se běžel také třetí závod v rámci Lounského běžeckého poháru. Po skončení závodů tak bylo vyhlášeno pořadí jednotlivých kategorií, kde si odměnu odnesli všichni závodníci, a poté hned konečné výsledky seriálu. „Všem závodníkům děkujeme za účast, bylo Vás na startu 128. Poděkování míří ke skvělému realizačnímu týmu. V ženské i mužské kategorii byl překonán traťový rekord. V rodinných štafetách startovalo celkem 17 štafet,“ řekl za AK Louny Jan Hřích.

Právě rodinné štafety na tři krát sto metrů, které jsou malým zpestřením závodů mezi dětskými kategoriemi a kategoriemi dospělých, si získávají na oblibě. Štafety tří závodníků se účastní jeden dospělý, dalšími běžci jsou děti. A všichni účastníci letošních štafet do běhu dali vše a závod si užili.

Vítězi jednotlivých běhů šestého ročníku Májového běhu se stali: Jakub Slavík, Sára Hottmarová, Dominik Varchola, Elen Hottmarová, Radek Vaník, Šárka Škuthanová, Jakub Vejvoda, Iva Blažková, Kristýn Vlčková, Kateřina Helebrantová, Daniel Švec, Ondřej Valoušek, Veronika Vávrová, Tomáš Herink, Kateřina Bachová, Tereza Sajdlová, Michal Burián (doběhl v traťovém rekordu 16:21 minut), Jiří Hampejs, Zbyněk Fojtík, Petra Helebrantová (AK Louny, doběhla v traťovém rekordu 18:04 minut), Zuzana Vítková.


Po sečtení všech bodů ze tří závodů v rámci Lounského běžeckého poháru si poháry za první tři místa odnesli tito závodníci:

rodiče s dětmi: 1. Jakub Slavík, 2. Tomáš Ullrich, 3. Jindřich Valoušek; 1. Linda Blažková, 2. Sára Hottmarová;

broučci: 1. Dominik Varchola;

berušky:1. Elen Hottmarová, 2. Nikol Kučerová;

minipřípravka: 1. Radek Vaník, 2. Pavel Smek, 3. Lukáš Kožíšek; 1. Šárka Škuthanová, 2. Tereza Nosová, 3. Šárka Suchá;

přípravka: 1. Jan Valenta, 2. Jakub Parkman, 3. Matěj Smetana; 1. Ela Lošťáková, 2. Iva Blažková, 3. Barbora Pelánová; 1. Emma Thiabaut, 2. Eliška Petruková, 3. Krystýna Vlčková;

sprinterská kategorie: 1. Kateřina Helebrantová, 1. Natálie Knorová, 3. Alžběta Bidrmanová; 1. Lukáš Laurich, 2. Ladislav Mihalyk;

mladší žáci/žákyně: 1. Ondřej Valoušek; 1. Veronika Vávrová, 2. Veronika Karfíková, 3. Viktroie Slavíková;

starší žáci/žákyně: 1. Tomáš Herink; 1. Kateřina Bachová;

V kategoriích dospělých se na pohárových postech umístili:

muži A: 1. Martin Lázna, 2. Jan Hřích, 3. Michal Stumpf;

muži B: 1. Jiří Hampejs, 2. Karel Grasl, 3. Josef Czervoniak;

muži C: 1. Petr Tyl;

ženy A: 1. Petra Helebrantová, 2. Eliška Zahrádková, 3. Kateřina Graslová;

ženy B: 1. Zuzana Vítková, 2. Věra Mrnková, 3. Hana Graslová a Romana Kučerková.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video