V Lounech se otevřou mikrojesle pro nejmenší

Lucie Steklá 2019-06-12 10:34:16

Díky dotovanému programu budou zdarma, maminky tam mohou umístit již půlroční miminka.

Louny (lus, ver) Po Žatci se dočkají také maminky v Lounech. Od září ve městě mají začít fungovat mikrojesle pro děti již od půl roku věku. V sousedním městě služba funguje od ledna roku 2017. Žatecké i lounské maminky budou moci nabízenou službu díky dotacím a podpoře ministerstva práce využívat minimálně do roku 2022.  

Projekt mikrojeslí začne pro rodiče nejmenších dětí z Loun a okolí fungovat od nového školního roku. „Mikrojesle představují veřejnou službu péče o děti, která nabízí profesionální péči o děti ve věku od šesti měsíců do dosažení čtvrtého roku věku. Díky dotacím z Evropského sociálního fondu a podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí jsou veškeré služby péče o dítě zcela zdarma,“ vedla Veronika Štábová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, které bude pro-voz jeslí zajišťuje.

V lounských mikrojeslích s názvem Louňáček (v Žatci se jmenují Chmeláček, pozn. redakce) se bude poskytovat pravidelná péče o děti v malém kolektivu. „Maximální kapacita čtyř dětí v daný moment umožňuje poskytovat individuální výchovnou péči o svěřené děti se zaměřením na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte. Každodenní péče o nejmenší s devítihodinovým provozem, pět dní v týdnu, je obstarávána profesionálními pečujícími osobami s odpovídajícím vzděláním a se vstřícným postojem k individuálním potřebám rodičů,“ přiblížila provoz jeslí V. Štábová. Podle jejích slov rozsah umístění dítěte záleží čistě na dohodě mezi rodičem a poskytovatelem služby, kterým je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Přednostně však budou brány děti na celodenní hlídání, aby se jejich rodičům umožnil co nejsnazší návrat na trh práce.

„Mikrojesle Louňáček zaručí kvalitní péči a zároveň finanční dostupnost pro všechny rodiče, kteří potřebují zajistit péči o nejmenší děti a splní požadovaná kritéria. Veškeré aktivity projektu jsou totiž zcela bezplatné. Rodiče budou muset zajistit pouze stravu pro své dítko,“ řekla manažerka projektu Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří. Maminky, které by službu jeslí chtěly využít, mohou centrum kontaktovat již nyní.

Umístit do jeslí dítě v tak útlém věku mohou využít zvláště maminky, které dále chodí do zaměstnání nebo podnikají, nezaměstnaní a aktivně si práci hledají či studují. „Tito rodiče mají problémy se zajištěním péče o nejmenší děti. Rodiče se tak, díky umístění svého dítěte, do mikrojeslí Louňáček, mohou s klidným vědomím, že je o něj postaráno, věnovat svým pracovním povinnostem,“ dodala E. Kapicová.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video