V Lounech se otevřou mikrojesle pro nejmenší

Lucie Steklá 2019-06-12 10:34:16

Díky dotovanému programu budou zdarma, maminky tam mohou umístit již půlroční miminka.

Louny (lus, ver) Po Žatci se dočkají také maminky v Lounech. Od září ve městě mají začít fungovat mikrojesle pro děti již od půl roku věku. V sousedním městě služba funguje od ledna roku 2017. Žatecké i lounské maminky budou moci nabízenou službu díky dotacím a podpoře ministerstva práce využívat minimálně do roku 2022.  

Projekt mikrojeslí začne pro rodiče nejmenších dětí z Loun a okolí fungovat od nového školního roku. „Mikrojesle představují veřejnou službu péče o děti, která nabízí profesionální péči o děti ve věku od šesti měsíců do dosažení čtvrtého roku věku. Díky dotacím z Evropského sociálního fondu a podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí jsou veškeré služby péče o dítě zcela zdarma,“ vedla Veronika Štábová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, které bude pro-voz jeslí zajišťuje.

V lounských mikrojeslích s názvem Louňáček (v Žatci se jmenují Chmeláček, pozn. redakce) se bude poskytovat pravidelná péče o děti v malém kolektivu. „Maximální kapacita čtyř dětí v daný moment umožňuje poskytovat individuální výchovnou péči o svěřené děti se zaměřením na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte. Každodenní péče o nejmenší s devítihodinovým provozem, pět dní v týdnu, je obstarávána profesionálními pečujícími osobami s odpovídajícím vzděláním a se vstřícným postojem k individuálním potřebám rodičů,“ přiblížila provoz jeslí V. Štábová. Podle jejích slov rozsah umístění dítěte záleží čistě na dohodě mezi rodičem a poskytovatelem služby, kterým je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Přednostně však budou brány děti na celodenní hlídání, aby se jejich rodičům umožnil co nejsnazší návrat na trh práce.

„Mikrojesle Louňáček zaručí kvalitní péči a zároveň finanční dostupnost pro všechny rodiče, kteří potřebují zajistit péči o nejmenší děti a splní požadovaná kritéria. Veškeré aktivity projektu jsou totiž zcela bezplatné. Rodiče budou muset zajistit pouze stravu pro své dítko,“ řekla manažerka projektu Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří. Maminky, které by službu jeslí chtěly využít, mohou centrum kontaktovat již nyní.

Umístit do jeslí dítě v tak útlém věku mohou využít zvláště maminky, které dále chodí do zaměstnání nebo podnikají, nezaměstnaní a aktivně si práci hledají či studují. „Tito rodiče mají problémy se zajištěním péče o nejmenší děti. Rodiče se tak, díky umístění svého dítěte, do mikrojeslí Louňáček, mohou s klidným vědomím, že je o něj postaráno, věnovat svým pracovním povinnostem,“ dodala E. Kapicová.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.