V Lounech se otevřou mikrojesle pro nejmenší

Lucie Steklá 2019-06-12 10:34:16

Díky dotovanému programu budou zdarma, maminky tam mohou umístit již půlroční miminka.

Louny (lus, ver) Po Žatci se dočkají také maminky v Lounech. Od září ve městě mají začít fungovat mikrojesle pro děti již od půl roku věku. V sousedním městě služba funguje od ledna roku 2017. Žatecké i lounské maminky budou moci nabízenou službu díky dotacím a podpoře ministerstva práce využívat minimálně do roku 2022.  

Projekt mikrojeslí začne pro rodiče nejmenších dětí z Loun a okolí fungovat od nového školního roku. „Mikrojesle představují veřejnou službu péče o děti, která nabízí profesionální péči o děti ve věku od šesti měsíců do dosažení čtvrtého roku věku. Díky dotacím z Evropského sociálního fondu a podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí jsou veškeré služby péče o dítě zcela zdarma,“ vedla Veronika Štábová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, které bude pro-voz jeslí zajišťuje.

V lounských mikrojeslích s názvem Louňáček (v Žatci se jmenují Chmeláček, pozn. redakce) se bude poskytovat pravidelná péče o děti v malém kolektivu. „Maximální kapacita čtyř dětí v daný moment umožňuje poskytovat individuální výchovnou péči o svěřené děti se zaměřením na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte. Každodenní péče o nejmenší s devítihodinovým provozem, pět dní v týdnu, je obstarávána profesionálními pečujícími osobami s odpovídajícím vzděláním a se vstřícným postojem k individuálním potřebám rodičů,“ přiblížila provoz jeslí V. Štábová. Podle jejích slov rozsah umístění dítěte záleží čistě na dohodě mezi rodičem a poskytovatelem služby, kterým je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Přednostně však budou brány děti na celodenní hlídání, aby se jejich rodičům umožnil co nejsnazší návrat na trh práce.

„Mikrojesle Louňáček zaručí kvalitní péči a zároveň finanční dostupnost pro všechny rodiče, kteří potřebují zajistit péči o nejmenší děti a splní požadovaná kritéria. Veškeré aktivity projektu jsou totiž zcela bezplatné. Rodiče budou muset zajistit pouze stravu pro své dítko,“ řekla manažerka projektu Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří. Maminky, které by službu jeslí chtěly využít, mohou centrum kontaktovat již nyní.

Umístit do jeslí dítě v tak útlém věku mohou využít zvláště maminky, které dále chodí do zaměstnání nebo podnikají, nezaměstnaní a aktivně si práci hledají či studují. „Tito rodiče mají problémy se zajištěním péče o nejmenší děti. Rodiče se tak, díky umístění svého dítěte, do mikrojeslí Louňáček, mohou s klidným vědomím, že je o něj postaráno, věnovat svým pracovním povinnostem,“ dodala E. Kapicová.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.