Dotované mikrojesle brzy vzniknou i v Podbořanech

Alla Želinská 2019-06-12 11:44:00

V Podbořanech již v září odstartuje projekt služby péče určené pro rodiče nejmenších dětí. Mikrojesle představují veřejnou službu péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let.

„V letních měsících začne budování mikrojeslí, které budou provozovány v prostorách GSOŠ Podbořany (v areálu SOŠ). V podbořanských mikrojeslích s názvem Matýsek se bude od počátku září 2019 poskytovat individuální výchovná péče o děti v malém kolektivu, tj. maximální kapacita v daný moment jsou čtyři děti. Provoz mikrojeslí s 9hodinovou otevírací dobou, 5 dní v týdnu, poběží 34 měsíců do 30. 6. 2022,“ vysvětlila Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, které stojí i za projektem mikrojeslí v Žatci, kde úspěšně fungují – v upraveném městském bytě – již tři roky. Projekt mikrojeslí je financován díky dotacím z Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. 

Rozsah umístění dítěte bude záležet čistě na dohodě mezi rodičem a poskytovatelem služby, kterým je spolek Pomoc – poradenství, podpora. Přednostně však budou brány děti na celodenní hlídání, aby se jejich rodičům umožnil co nejsnazší návrat na trh práce.

„Mikrojesle Matýsek zaručí kvalitní péči a zároveň finanční dostupnost pro všechny rodiče nejmenších dětí, kteří budou mít o tuto službu zájem a splní požadovaná kritéria. Veškeré aktivity projektu jsou totiž zcela bezplatné. Rodiče budou muset zajistit pouze stravu pro své dítko,“ řekla manažerka projektu Veronika Štábová ze spolku Pomoc – poradenství, podpora.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video