Kluci starší přípravky vyhráli turnaj v Ostrově

Lucie Steklá 2019-07-04 13:28:00

Louny, Ostrov (lus) Letošní fotbalovou sezonu úspěšně zakončili malí fotbalisté FK Louny. Tým kluků ročníku 2009 se pod vedením trenérů Zdeňka Kubisky a Milana Lauricha vydal v sobotu 22. června bojovat o co nejlepší umístění na celodenním fotbalovém turnaji Ostrovský den plný fotbalu. V loňském roce na tomto turnaji stejný tým získal stříbrné medaile, letos to byly medaile nejcennější.

Ve své kategorii měli za soupeře týmy z FK Ostrov, Junior Žatec, Slavia Karlovy Vary, SK Petřín Plzeň, FK Dukla Praha dívky I, FK Dukla Praha dívky II a FC Viktoria Plzeň dívky. Turnaj, který se v Ostrově pořádá pro ročníky nejmladší přípravky, mladší přípravky, starší přípravky a mladších žáků, přičemž v každé kategorii mohlo nastoupit osm týmů, se hrál systémem každý s každým po dobu patnácti minut. Oproti loňskému roku, kdy venkovní teploty byly do patnácti stupňů, foukalo a pršelo, byl letošní ročník do dvanácté hodiny obdařen letním počasím. Déšť ale nezklamal ani letos, a tak se řada utkání na sedmi připravených hřištích hrála v dešti.

Malí fotbalisté FK Louny turnaj zahájili utkáním proti „svému rivalovi z loňska“ Slavii K. Vary, kterou porazili 5:3. S domácím týmem Ostrova lounští fotbalisté remizovali 1:1, v malém okresním derby proti žateckým fotbalistům těsně vyhráli 0:1. Jedinou prohru se fotbalisté FK Louny zapsali v utkání s fotbalisty SK Plzeň 2:1. Poslední tři duely čekaly na lounské hráče souboje s týmy dívek, v nichž nastříleli devatenáct branek. A právě počet vstřelených branek je nakonec vynesl na nejvyšší stupínek turnaje. S dívčím týmem Viktorie Plzeň kluci vyhráli 4:1, Duklu I porazili 6:3, Duklu II dokonce 9:0. Poslední utkání se ukázalo být pro po-řadí rozhodující, neboť dokonce čtyři týmy měly po odehrání všech šestapadesáti utká-ní ročníku 2009 stejný počet bodů – šestnáct. Protože, jak pořadatelé řekli, chtějí, aby se v Ostrově hrál útočný fotbal, byl počet vstřelených branek druhým kritériem pro určení pořadí, až poté vzájemné utkání týmů. Mezi kluby Ostrov, Plzeň, Louny a K. Vary nejvíce vstřelených branek - 27 - měli lounští hráči a po zásluze se tak radovali z prvního místa. Druhá Slavia K. Vary dala o čtyři branky méně.

Před vyhlášením kluci z Loun věděli, že budou mít medaili, ale nevěděli jakou. Rodiče i trenéři to před nimi úspěšně tajili. O to větší radost v týmu propukla, když na druhém místě pořadatelé vyhlásili tým Slavie K. Vary a poté ještě jednou, když zaznělo… „vítězem se stává tým FK Seko Louny”. Domů si malí fotbalisté odvezli krásný pohár a každý namísto zlaté medaile malý pohár fotbalisty.

Zlatý pohár na závěr sezony. Fotbalisté starší přípravky ročníku 2009 Fotbalového klubu Louny vybojovali na turnaji v Ostrově zlaté medaile. Na snímku horní řada zleva: Jakub Ruchař, Matyáš Jirotka, Nicolas Hofbauer, Martin Kubiska, Jan Hrynčuk, Tobiáš Tříska, Miroslav Janda, Tomáš Laurich, dolní řada zleva: Eliáš Novotný, Vítek Saifrt, Vuk Zörner. 


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.