Distributoři drog odhaleni

Lucie Steklá 2019-08-14 09:36:00

Louny (lus) Až pět let vězení hrozí mužům ve věku 25 a 53 let, kteří na Lounsku distribuovali marihuanu a pervitin.

„Kriminalisté zjistili, že tito výtečníci měli po dobu jednoho roku, od července 2018 do července 2019, distribuovat na Lounsku marihuanu i pervitin. Při domovních prohlídkách nalezli policisté jak vzrostlé rostliny konopí, tak i sáčky s rostlinným materiálem. Objevili sáčky s krystalickou látkou nebo materiál, který je potřebný pro výrobu nebo distribuci drog,“ uvedla mluvčí lounské policie Irena Pilařová s tím, že se jednalo například o váhy, hnojiva nebo zápisníky se jmény a částkami peněz. To že prodávali drogy, kriminalistům obvinění muži nijak nezapírali.  

Ve výslechu uvedli, že sami drogy berou a tak si je obstarávali hlavně pro sebe. Mladší z dvojice uvedl, že prodával pervitin i marihuanu hlavně proto, aby měl peníze na další nákup. „Drogy měli muži prodávat nebo poskytovat zdarma jak po společné domluvě, tak i samostatně. I když měli páchat trestnou činnost společným jednáním, tedy spolupachatelstvím, soud je bude posuzovat tak, jako by trestný čin spáchal každý sám,“ dodala mluvčí. Kriminalisté mužům sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy ve formě spolupachatelství.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video