Alej občánků trápí přírodní živly i vandalové

Alla Želinská 2019-09-12 21:39:00

Téměř sedmdesát stromků již bylo vysazeno od jara 2015 v lipové aleji nových občánků Vroutku. Alej na konci Potoční ulice mohla vzniknout před čtyřmi lety díky nadaci VIA, která poskytla místnímu sdružení grant, městu Vroutku, jež svolilo s výsadbou na svém pozemku, a hlavně díky iniciativě mladých lidí z Budíčků, tehdejšího občanského sdružení, nyní okrašlovacího spolku.

Místo výsadby aleje a druh stromů, lípy srdčité, tehdy byly vybrány ve spolupráci s místními obyvateli. Součástí projektu je i umístění u každého stromků (v souladu s přáním a svolením rodičů) informativní cedulky se jménem jejich dítěte. Každý rok na jaře a na podzim přibývá do aleje několik dalších lipek, kdy rodiče ve spolupráci s Budíčkem se vydají obvykle několik dnů po přivítání občánků na městském úřadě do aleje občánků a vysadí svému děťátku stromek.

Aktuální stav aleje, jednotlivých stromků i cedulek u nich vyvolává čím dál častěji diskuze mezi maminkami, a vůbec veřejností. Jedni tvrdí, že poničené nebo chybějící cedulky u části stromků a dokonce několik lipek uschlých či zlomených mají řešit iniciátoři a zakladatelé aleje ze spolku Budíček, další mají za to, že se o „své“ stromky hlavně musejí starat sami rodiče spolu se svými dětmi. Zalévat je a opatrovat. Předseda Budíčku David Šebesta každopádně přiznává i svůj díl zodpovědnosti: „Přiznávám, že je to můj velký rest, za který se rodičům omlouvám. Problém je s tím, že plast, z nějž jsou cedulky vyrobeny, málo vydrží. Takže počasí nebo vandalové je rozlámou. Bohužel i několik stromků bylo záměrně vytrháno... Ta diskuze nás přiměla, že nad tím nebudeme dál dumat a cedulky z novější výsadby v pátek umístíme,“ uvedl na náš dotaz. 

Celý článek čtěte v tištěném Regionu Podbořanska č. 36. Prohlédněte si fotogalerii z aleje občánků.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video