Alej občánků trápí přírodní živly i vandalové

Alla Želinská 2019-09-12 21:39:00

Téměř sedmdesát stromků již bylo vysazeno od jara 2015 v lipové aleji nových občánků Vroutku. Alej na konci Potoční ulice mohla vzniknout před čtyřmi lety díky nadaci VIA, která poskytla místnímu sdružení grant, městu Vroutku, jež svolilo s výsadbou na svém pozemku, a hlavně díky iniciativě mladých lidí z Budíčků, tehdejšího občanského sdružení, nyní okrašlovacího spolku.

Místo výsadby aleje a druh stromů, lípy srdčité, tehdy byly vybrány ve spolupráci s místními obyvateli. Součástí projektu je i umístění u každého stromků (v souladu s přáním a svolením rodičů) informativní cedulky se jménem jejich dítěte. Každý rok na jaře a na podzim přibývá do aleje několik dalších lipek, kdy rodiče ve spolupráci s Budíčkem se vydají obvykle několik dnů po přivítání občánků na městském úřadě do aleje občánků a vysadí svému děťátku stromek.

Aktuální stav aleje, jednotlivých stromků i cedulek u nich vyvolává čím dál častěji diskuze mezi maminkami, a vůbec veřejností. Jedni tvrdí, že poničené nebo chybějící cedulky u části stromků a dokonce několik lipek uschlých či zlomených mají řešit iniciátoři a zakladatelé aleje ze spolku Budíček, další mají za to, že se o „své“ stromky hlavně musejí starat sami rodiče spolu se svými dětmi. Zalévat je a opatrovat. Předseda Budíčku David Šebesta každopádně přiznává i svůj díl zodpovědnosti: „Přiznávám, že je to můj velký rest, za který se rodičům omlouvám. Problém je s tím, že plast, z nějž jsou cedulky vyrobeny, málo vydrží. Takže počasí nebo vandalové je rozlámou. Bohužel i několik stromků bylo záměrně vytrháno... Ta diskuze nás přiměla, že nad tím nebudeme dál dumat a cedulky z novější výsadby v pátek umístíme,“ uvedl na náš dotaz. 

Celý článek čtěte v tištěném Regionu Podbořanska č. 36. Prohlédněte si fotogalerii z aleje občánků.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video