Alej občánků trápí přírodní živly i vandalové

Alla Želinská 2019-09-12 21:39:00

Téměř sedmdesát stromků již bylo vysazeno od jara 2015 v lipové aleji nových občánků Vroutku. Alej na konci Potoční ulice mohla vzniknout před čtyřmi lety díky nadaci VIA, která poskytla místnímu sdružení grant, městu Vroutku, jež svolilo s výsadbou na svém pozemku, a hlavně díky iniciativě mladých lidí z Budíčků, tehdejšího občanského sdružení, nyní okrašlovacího spolku.

Místo výsadby aleje a druh stromů, lípy srdčité, tehdy byly vybrány ve spolupráci s místními obyvateli. Součástí projektu je i umístění u každého stromků (v souladu s přáním a svolením rodičů) informativní cedulky se jménem jejich dítěte. Každý rok na jaře a na podzim přibývá do aleje několik dalších lipek, kdy rodiče ve spolupráci s Budíčkem se vydají obvykle několik dnů po přivítání občánků na městském úřadě do aleje občánků a vysadí svému děťátku stromek.

Aktuální stav aleje, jednotlivých stromků i cedulek u nich vyvolává čím dál častěji diskuze mezi maminkami, a vůbec veřejností. Jedni tvrdí, že poničené nebo chybějící cedulky u části stromků a dokonce několik lipek uschlých či zlomených mají řešit iniciátoři a zakladatelé aleje ze spolku Budíček, další mají za to, že se o „své“ stromky hlavně musejí starat sami rodiče spolu se svými dětmi. Zalévat je a opatrovat. Předseda Budíčku David Šebesta každopádně přiznává i svůj díl zodpovědnosti: „Přiznávám, že je to můj velký rest, za který se rodičům omlouvám. Problém je s tím, že plast, z nějž jsou cedulky vyrobeny, málo vydrží. Takže počasí nebo vandalové je rozlámou. Bohužel i několik stromků bylo záměrně vytrháno... Ta diskuze nás přiměla, že nad tím nebudeme dál dumat a cedulky z novější výsadby v pátek umístíme,“ uvedl na náš dotaz. 

Celý článek čtěte v tištěném Regionu Podbořanska č. 36. Prohlédněte si fotogalerii z aleje občánků.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video