Alej občánků trápí přírodní živly i vandalové

Alla Želinská 2019-09-12 21:39:00

Téměř sedmdesát stromků již bylo vysazeno od jara 2015 v lipové aleji nových občánků Vroutku. Alej na konci Potoční ulice mohla vzniknout před čtyřmi lety díky nadaci VIA, která poskytla místnímu sdružení grant, městu Vroutku, jež svolilo s výsadbou na svém pozemku, a hlavně díky iniciativě mladých lidí z Budíčků, tehdejšího občanského sdružení, nyní okrašlovacího spolku.

Místo výsadby aleje a druh stromů, lípy srdčité, tehdy byly vybrány ve spolupráci s místními obyvateli. Součástí projektu je i umístění u každého stromků (v souladu s přáním a svolením rodičů) informativní cedulky se jménem jejich dítěte. Každý rok na jaře a na podzim přibývá do aleje několik dalších lipek, kdy rodiče ve spolupráci s Budíčkem se vydají obvykle několik dnů po přivítání občánků na městském úřadě do aleje občánků a vysadí svému děťátku stromek.

Aktuální stav aleje, jednotlivých stromků i cedulek u nich vyvolává čím dál častěji diskuze mezi maminkami, a vůbec veřejností. Jedni tvrdí, že poničené nebo chybějící cedulky u části stromků a dokonce několik lipek uschlých či zlomených mají řešit iniciátoři a zakladatelé aleje ze spolku Budíček, další mají za to, že se o „své“ stromky hlavně musejí starat sami rodiče spolu se svými dětmi. Zalévat je a opatrovat. Předseda Budíčku David Šebesta každopádně přiznává i svůj díl zodpovědnosti: „Přiznávám, že je to můj velký rest, za který se rodičům omlouvám. Problém je s tím, že plast, z nějž jsou cedulky vyrobeny, málo vydrží. Takže počasí nebo vandalové je rozlámou. Bohužel i několik stromků bylo záměrně vytrháno... Ta diskuze nás přiměla, že nad tím nebudeme dál dumat a cedulky z novější výsadby v pátek umístíme,“ uvedl na náš dotaz. 

Celý článek čtěte v tištěném Regionu Podbořanska č. 36. Prohlédněte si fotogalerii z aleje občánků.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.