Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-09-19 17:00:00

Charitativní koncert, podzimní farmářská slavnost, představení piazzetty, Pohádkově strašidelný les, vítání občánků, Kouzlo světla, Rock Postoloprty, výstava hub - je toho hodně!

ŽATECKO

PÁTEK 20. ZÁŘÍ

Sedmikráska Žatec, Hošťálkovo nám.: Posezení s právníkem – téma Rodina, péče o děti v rodině z pohledu právníka. V 9.30 hod.

Cyklostezka Žatec: Flock of Longboards – nultý ročník závodu longboardů. Jedná se o sranda match ve třech disciplínách - krátký a dlouhý sprint, jízda zručnosti, pro holky závod na Pennyboardech. Gril bude otevřen nejen pro závodníky, ale i pro širokou veřejnost. Od 16 do 20 hodin rozjezd a orientační jízdy + registrace, od 20 hod. grilpárty.

SOBOTA 21. ZÁŘÍ

Žatec nám. Svobody: Podzimní farmářská slavnost v Žatci – s doprovodným programem: Staročeská hudba, harmonikář, pouliční divadlo, workshop, tradiční řemesla. Od 8 do 12 hod.

Cyklostezka Žatec: Flock of Longboards - 10 – 11 trénink, 11 – 12 Krátký sprint, 13 - 15 Dlouhý sprint, 16 - 18 Překážková dráha, 19 – 20 Padací tyčka, od 21 hod. Koncert - pro neregistrované 100 Kč - Stamp out System (Punk Libořice), Punk Rats (Punk Ostrov). V průběhu závodu můžete vyzkoušet různé parády jako je INDO board, Slackline, Klokaní boty. Od 10 hod.

Žatec: Podzimní les XIII. ročník - pěší turistický pochod, zve KČT Žatec. Dle propozic. 

DDM Žatec: Pohádkové putování - Škola hrou. Hodiny matematiky, hudebky, tance, angličtiny, kreslení, pokusů, pečení. Od 15 hod.

NEDĚLE 22. ZÁŘÍ

Chrám chmele a piva, dětská hernička Žatec: Otevřeno čtvrtek – neděle od 12 do 18 hod.

Tuchořice: Okolí Tuchořice není smetiště – Soptíci Tuchořice opět uklidí kousek země. Od 14 do 17 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 20. ZÁŘÍ

Kino Svět Louny: Román pro pokročilé – Premiéra ČR. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Psí kusy – Premiéra ČR. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

To: Kapitola 2 – Světová premiéra. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Mrňouskové 2: Daleko od domova - Animovaný, rodinný film. V 19 hod.

Galerie XXL Hříškov: Jaroslav Valečka – noc v Sudetech. Poslední den výstavy. Otevřeno po tel. domluvě na tel. 775 706 023.

Galerie města Loun: Vernisáž výstavy Zdeněk Sýkora ve veřejném prostoru. Od 16 hodin.

Před Vrchlického divadlem Louny: Představení piazzetty a poděkování všem, kteří ji podpořili – od 18.30 hodin slavnostní nasvícení piazzetty, vystoupení HD Zlouni, zdarma přístupné výstavy Zdeňka Sýkory v divadelní kavárně i GAML od 15 do 21 hod. Od 17 hod.

KD Zastávka Louny: Taneční kurzy pro mládež M. a K. Čechových. V 17 a 20 hod.

Park Louny: Kouzlo světla – 3. ročník světelného a videomappingového festivalu - pořádá Spolek Sýkora 2020 ve spolupráci s Městem Louny a Městskou knihovnou v Lounech. Ve večerních hodinách se Masarykovy sady v Lounech kouzelně a magicky rozsvítí díly současných umělců: Jakuba Nepraše, Studia Lunchmeat, Studia Hyper Binary, Františka Pecháčka, Marka Šilpocha, Terezy Bartůňkové. Od 19 hodin do půlnoci.

SOBOTA 21. ZÁŘÍ

Kino Svět Louny: Playmobil ve filmu – 2D, premiéra ČR. Také v neděli. V 10 hod.

Hodinářův učeň – pohádka. Také v neděli. Ve 13 hod.

Kino Peruc: Na střeše – Komedie. V 17.30 hod.

Městská knihovna Louny: Pohádky v anglickém jazyce – Čtení, povídání a hraní si s anglickými slovíčky nejen s předškoláky s Milicou Krisan, v dětském oddělení. Od 10 hod.

Centrum zdraví Gnoze Louny: Beseda – Skutečný život - Jaroslav Grünwald. Od 10 hod.

Kostel sv. Mikuláše Louny: Koncert – vystoupí: Eliška Hrochová – zpěv, Martina Vlčková – zpěv, Petr Strakoš – varhany, Josef Hroch – varhanář. Na poděkování dárcům, kteří přispěli na opravu varhan a rovněž k příležitosti jejich znovuuvedení. Vstupné dobrovolné. Od 16 hod.

Sokolovna Hřivice: Sportovní den v sokolovně - turnaje ve stolním tenisu, florbalu, volejbalu a šachu. Připraveny jsou hry a soutěže pro děti a také honba za pokladem. Občerstvení a dobrá zábava. Startovné 50 Kč, děti zdarma. Od 9.30 hod.

Sokolovna Lenešice: Hvězdné manýry – Divadelní společnost Háta uvádí komedii Hvězdné manýry. Vstupné: 390 Kč, 300 Kč, 200 Kč. V 19 hod.

Zámecká zahrada Postoloprty: Rock Postoloprty - Zahrají Deficit (od 18 h. Most/Prty), Yentac (19.30 h. Žatec) - Deep Purple & Whitesnake revival, Míchačky betonu (21.00 h. Praha). Vstupné 60 Kč. Od 18 hodin.

Archeoskanzen Březno u Postoloprt: Podzimní Kvaš - oslava příchodu podzimu s jídlem a pitím, ukázky pravěkého vaření, rituál podzimní rovnodennosti, experimenty, s Kořínkem mohou děti moštovat ovoce. Od 10 do 17 hod.

Kostel sv. Bartoloměje Smolnice: Varhanní koncert - Vystoupí Marie Šestáková (varhany), Zuzana Kopřivová (soprán) a Andrey Dolgikh (violoncello). Od 16 hod.

NEDĚLE 22. ZÁŘÍ

Louny: Týden pro klima v Lounech – Ukliďme Česko - úklid cyklotrasy 6 ke skanzenu v Březně (9 h), 11 - 11:45 Zastav smrad z Počerad protestní akce (focení s elektrárnou), 11:45 - 12:45 cyklojízda po Lounech (problémy průjezdnosti kol), 12:45 – 14 h. vysázení 1. stromu "pro klima" u koupaliště. Od 9 hod.

Zimní stadion Louny: Veřejné bruslení – opět na ledu městského zimního stadionu. Od 14.30 do 16 hod.

Park Louny: Lounská třináctka - přijďte si zatančit a poslechnout pěknou hudbu. Vstup 90 Kč. Od 15 do 18 hod.

Oblastní muzeum Louny: Kláštery a řeholní život v Lounech - Jaroslav Havrlant zopakuje historickou procházku – sraz v muzeu v 16 hod.

Centrum zdraví Gnoze Louny: Focení aury a čaker s přednáškou - Navštivte jedinečnou akci, kde získáte přehled o svojí auře a stavu vašeho energetického systému. Rezervace na tel. 737 243 663. Od 13 do 17 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 20. ZÁŘÍ

Podbořany, náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 hod.

Podbořany, kostel sv. Petra a Pavla: Mše svatá. Od 17 hod.

KD Kryry: Výstava hub – dopoledne pro školy, odpoledne pro veřejnost. Od 8 do 17 hod.

Kulturní dům Podbořany: VI. Charitativní koncert – charitativní koncert pro Vojtíška Solčanského, vystoupení studentů a jejich hostů, umělecké výtvory, s podporou nadace Via. Od 17 hodin.

Zámek Krásný Dvůr: Krásnodvorský koncert pozdního léta - u příležitosti Dnů evropského dědictví – árie a klavírní skladby v podání sopranistky Karolíny Žmolíkové a klavíristky Ludmily Juránkové, ve Velkém sále zámku. Vstupné 140 Kč. V 18 hodin.

SOBOTA 21. ZÁŘÍ

KD Kryry: Výstava hub – pro veřejnost, s podporou MÚ zvou Kryrští mykologové. Od 9 do 16 hod.

Městský úřad Blšany: Slavnostní vítání občánků – do obřadní síně jsou pozvány 4 děti, přivítá je starostka města spolu s matrikářkou a s malým vystoupením dětí z MŠ Blšany, společný přípitek. V 10.30 hod.

Soběchleby, bývalá škola: Přátelské utkání v ping - pongu - registrace od 13 hodin, drobné občerstvení zajištěno, zve osadní výbor Soběchleby. Od 14 hod.

Fotbalové hřiště Petrohrad: Pohádkově strašidelný les – zve spolek VEEV, ceny pro všechny odvážlivce, ochutnávka kotlíkových pokrmů, vycházet se do lesa bude ve skupinkách mezi 16 – 18 hodinou.

Music club Bílá Růže Podbořany: EDM Cream 6 – DJ Andrea Pomeje live – DJ A75 – páteční megamejdan na Růži. Od 21 hod.

NEDĚLE 22. ZÁŘÍ

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s unikátním vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Od 13 do 16 hodin.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple u Petrohradu: Kaple Všech svatých otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video