Po nových chodnících do školy i práce koncem října

Lucie Steklá 2019-10-23 13:22:00

Louny (lus) Do finále se blíží rekonstrukce chodníků v Postoloprtské ulici v Lounech. V současné době stavební firma dokončuje zálivy u autobusových zastávek. Práce probíhají od kruhového objezdu s ulicí Přemyslovců až po velký kruhový objezd u bývalého úřadu práce. Město na renovaci získalo třímilionovou dotaci.

Stavební práce probíhají od 9. srpna, dokončeny mají být k poslednímu říjnu. Částečná uzavírka silnice však byla povolena jen do 7. října, provoz v místě prací je však stále „zúžen“. „Stavební firma byla již upozorněna na nedodržení termínu ohledně zvláštního užívání komunikace, kterou si nechala stanovit jen do 7. října. Nyní činí potřebné kroky k tomu, aby termín byl prodloužen do konce rekonstrukce, tedy do 31. října, tak jak je stanoveno ve smlouvě o dílo. Aby bylo možné dokončit autobusové zálivy, včetně technologické pauzy na vytvrdnutí betonu,“ uvedla na dotaz Lounského Pressu Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice.

Rekonstrukcí chodníků, vedoucích k budově střední školy, ubytovně a firmám v západní části Loun, autobusových zastávek a veřejného osvětlení v ulici Postoloprtská město Louny pokračuje v obnově chodníků bývalého průtahu městem. Loni přibyly nové chodníky kolem Luny. Na zmíněnou rekonstrukci město dostalo dotaci ve výši pětasedmdesáti procent uznatelných nákladů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Stále tak platí, aby lidé dbali zvýšené opatrnosti v okolí provizorní zastávky a při chůzi v celé trase od zastávky „otočka u kotelny“ až k bývalému úřadu práce.

Další rekonstrukce chodníků nebo autobusových zastávek podél průtahu města v letošním roce již město neplánuje. Do investičního rozpočtu je ale zařazena pro rok 2020 první etapa rekonstrukce chodníků v úseku od supermarketu Billa až k ulici Prokopova. „To bude realizováno, pokud opětovně získáme dotaci ze SFDI, o kterou jsme již požádali,“ dodala B. Sunkovská.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video