Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-11-08 08:40:00

Poslední podzimní pochod, muzejní krasopisná dílna a literární dílna pro mladé, příběh umění, Martinské posvícení, Michal Pavlíček a Trio, Festival smíchu, farmářské trhy, veřejné bruslení - pojďte za kulturou a odpočinkem.

ŽATECKO

PÁTEK 8. LISTOPADU  

Digitální kino Žatec: Poslední aristokratka. V 17.30 hod.

Ženská na vrcholu – romantická komedie. Ve 20 hod.

Dvůr u Svatého Jakuba Žatec: Když nebe dá… Aneb chmelařství na Žatecku do poloviny 20. století, povídání s Lucií Radovou a dalšími. Od 18 hod.

Chrám chmele a piva Žatec: Svatomartinská nabídka - od 8. do 11. 11. Podle provozu restaurace.  

Párty salon Moskva Žatec: Duo ToNika Žatec - pop 80. a 90. léta, vstup 60 Kč. Od 20 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Ametyst. Od 21 hod.

SOBOTA 9. LISTOPADU

Digitální kino Žatec: Giacomo Puccini: Madama Butterfly – satelitní přenos opery. V 18.45 hod.

Žatec: Poslední Podzimní Pochod – všechny příznivce turistiky zve KČT Žatec. Odjezd z hl. nádraží Žatec. Info V. Samková: tel. 720 375 679.

Žatec, Junák - Praha: Listopad 89 - akce pro Skautky, Skauty, (Vlčata a Světlušky), dvě výstavy v Praze. - Sraz: Žatec hlavní nádraží ČD v 8:30, návrat: Žatec hlavní nádraží ČD v 19:10. S sebou: Skautský kroj na sobě, jídlo a pití na celý den, papír, tužku, 50 Kč účastnický poplatek.

Žatec, klub Budík: Feuersteinova metoda: koštovačka počtvrté - již čtvrté opakování workshopu na téma představení světově proslulé metody Feuersteinova instrumentálního obohacování. Na workshopu zažijete nejen práci přímo s metodou, ale dozvíte se, jak a kde se metoda využívá a jak vám, vašemu pracovišti či rodině může pomoci. Od 10 hod.

Muzeum Žatec: Muzejní krasopisná dílna - Dílnou vás provede Jitka Barborková a Eliška Korbášová, s kterými si vytvoříte kartičku s vlastním výtvorem na pomezí písma a ilustrace. Dílna je vhodná od 12 let, zabaví se začátečníci i pokročilí. Kapacita 16 lidí. Vstupné 50 Kč. Od 13 hod.

Tuchořice - Praha: Zájezd do divadla R. Brzobohatého – Boeing - Boeing aneb Tři letušky v Paříži. Ojezd z Tuchořic: 12.30 hod, představení: od 15 h, příjezd do Tuchořic: 18-19 hod. Cena lístku : 350 Kč. Prodej zajišťuje: OÚ Tuchořice.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Black & White. Od 21 hod.

NEDĚLE 10. LISTOPADU

Digitální kino Žatec: Sněžný kluk – 3D animovaný film. V 15 hod.

Bitva u Midway - historický akční film. Ve 20 hod.

Liběšice: Poutní slavnost svatého Martina – Svatomartinské hody v 11 hod. Slavnostní požehnání nového zvonu Josef pro liběšický poutní kostel – poslední ze 3 chybějících velkých liběšických zvonů s J.M. Michaelem Josefem Pojezdným, emeritním opatem strahovským. Svatomartinská poutní mše svatá, Svatomartinský průvod obcí, Svatomartinské hody v areálu fary s posezením pro všechny, v 15 h. svátostné požehnání v kostele. 

Žatec, Budík: Literární dílna pro mladé spisovatele - Dílna je určena zájemcům věkem mezi 12-18 lety a potrvá čtyři hodiny, během nichž budou účastníci dostávat náměty a impulsy pro práci s nimi. Psací potřeby si nosit nemusíte, budeme pro vás mít jak propisku, tak papíry. Od 14 hod.

Regionální muzeum Žatec: Když jsem šel poprvé do školy – poslední den výstavy. Od 13 do 17 hod.

Křížova vila Žatec: Příběh umění - Antika - Parthenon a Feidiova dílna. Přednáší Monika Merdová. V 15 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 8. LISTOPADU

Kino Svět Louny: Zloba: Královna všeho zlého. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Bitva u Midway - Světová premiéra. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Ženská na vrcholu – romantická komedie. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hod.

Stáhni a zemřeš - horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Divice: Zasvěcení kaple v Divicích - Náboženská obec Církve československé husitské v Lounech zve na zasvěcení kaple v Divicích službě Bohu a lidem. Kapli chce věnovat památce československých legionářů. V 16 hod.

Čajovna sv. Mikuláše Louny: Jak vzniká kniha - Povídání a autorské čtení o tom, jak se píše kniha pro děti. Přijďte i s dětmi, na závěr bude malovací soutěž o dětské knížky. Vstupné: 100 Kč, čaj v ceně, děti zdarma. Od 18 hod.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Festival smíchu Martina Kohouta - 6. ročník festivalu divadelních komedií představí soubory z Kadaně, Vraňan, Klapého a Postoloprt.  Pořádá ĎAS Klouzák při ZUŠ Postoloprty ve spolupráci s KZMP. Vstupné na každé představení 70 Kč. V pátek: Lidožraní aneb V nouzi Franta dobrej. V 19 hod. 

Retro City Club Louny: Tsunami hits DJ Papík / DJ Fidarus – páteční smršť hitů. Od 21 hod.

SOBOTA 9. LISTOPADU

Kino Svět Louny: Addamsova rodina. Také v neděli. Ve 13 hod.

Louny, Mírové náměstí: Lounské farmářské trhy - zboží od regionálních farmářů, výrobců, prodejců. Od 8 do 12 hod.

Zimní stadion Louny: Veřejné bruslení – víkendové. Děti do 110 cm výšky 15 Kč, ostatní bruslící 35 Kč, doprovod 5 Kč. V sobotu od 15 do 16.30 hod, v neděli od 13 do 14.30 hod.

Smolnice, kostel sv. Bartoloměje: Mše svatá - P. C. Kubánek. Od 14.30 hod.

Smolnice, statek čp. 4: Podvečer se šansonem - Hudba ve Smolnici – S. Reichelová – zpěv, P. Ožana – klavír. Od 16 hod.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Festival smíchu - Madam Colombová zasahuje. Od 19 hod.

Černý kůň – klub Za zdí Louny: Xavier Baumaxa – večer s písničkářem. Vstup 150 Kč. Od 20 hod.

KD Zastávka Louny: Brutus - Tradiční tancovačkový rokenrol na Zastávce. Vstupné: 200 Kč, v den koncertu 250 Kč. Od 21 hod.

Retro City club Louny: Devadesátky na plný pecka – Martin Hovorka Kiss radio. Od 21 hod.

NEDĚLE 10. LISTOPADU

KD Zastávka Louny: Zakončení turistické sezony v Dolním Poohří - Destinační agentura Dolní Poohří vás zve na zakončení turistické sezony v Dolním Poohří - hudební divadlo Hnedle Vedle - dětský kabaret, vyhlášení fotosoutěže Poohří vaším objektivem, Lounská 13. Vstup volný. Od 14 hod.

Loutkové divadlo Louny: O ševci Ondrovi a komtesce Julince - Loutková pohádka pro malé i velké děti. Vstupné: 30 Kč, děti do 2 let zdarma. Od 14.30 hod.

Touchovice: Otevření zrekonstruovaného sálu bývalého kina – zve TJ Touchovice. Součást slavnostního zahájení provozu je Křeso pro herečku Táňu Medveckou, kterou bude zpovídat Milouš Červencl. Vstupné: 50 Kč, mládež do 15 let zdarma. Od 16 hod.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Festival smíchu - Nejstarší řemeslo. Od 19 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 8. LISTOPADU

Podbořany, Masarykovo náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 hod.

Národní dům Podbořany: Svatomartinská husa, menu. Od pátku svatomartinská nabídka.

Kino Podbořany: Trhlina – thriller, horor. V 19.30 hod.

Dům dětí a mládeže Podbořany: Pralesy - Výstava oceněných prací výtvarné soutěže „Pralesy“. Od 8 hod.

SOBOTA 9. LISTOPADU

MÚ Kryry: Slavnostní vítání občánků – v obřadní síni radnice. Od 10 hod.

Podbořany, pole nad Mariánskou ulicí: Sázení stromů pro novorozené občánky – pořádá město Podbořany, rodiny jsou srdečně zvány. Od 14 hod.

Kulturní dům Očihov: Martinské posvícení - Hraje rodinná skupina Jaroslava Třísky, slosovatelné vstupenky o svatomartinské ceny, zve SDH a obec. Vstupné 80 Kč. Od 20 hod.

Zkušebna Vroutek: Michal Pavlíček a Trio - Kytarový virtuos Michal Pavlíček zahraje se svým triem ve vroutecké Zkušebně! Klub otevřen od 19.30 hod.

NEDĚLE 10. LISTOPADU

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kaple Brody: Mše sv. V 11 hod.

Kaple Kryry: Mše sv. Ve 14 hod.

Kostel sv. Martina Očihov: Poutní svatomartinská bohoslužba - sváteční mše. V 15 hodin. 

Komentáře

Nabídky práce

MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ

Měsíční výdělek 28-30 tisíc měsíčně, 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 75,-Kč nebo obědy v hodnotě 100,-Kč plně hrazeny zaměstnavatelem. Firma Römheld & Moelle s provozovnou v Žatci (Leoše Janáčka 3224, 438 01 Žatec) hledá kandidáty na pozici MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ. Požadavky: vyučení v technickém oboru - znalost nebo praxe v oboru modelářství výhodou, Manuální zručnost, nutná orientace ve výkresové dokumentaci.
Tel.: 739 705 434
E-mail: spacek@roemheld-moelle.cz


PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Německá společnost Beinbauer Automotive CZ s.r.o., (VGP Park Chomutov-Hala A, Spořická 630, 431 01 Spořice) hledá do svého týmu nové posily na pozice CNC OPERÁTOR, SEŘIZOVAČ CNC, ELEKTRONIK (MECHANIK), PRŮMYSLOVÝ MECHANIK, LOGISTIK VE VÝROBĚ. Pro více informací se obraťte na Viktora Rukaberta (viktor.rukabert@beinbauer-group.de)
Kontakt: Viktor Rukabert
E-mail: viktor.rukabert@beinbauer-group.de


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mělce: 75. výročí výsadku

Zahájení, proslov

Přehrát video
Postoloprty: Den prevence

Psí záchranáři

Přehrát video