Vyvalená část hradeb se opravuje, kontrola zdiva probíhá dvakrát ročně

Lucie Steklá 2019-11-12 13:47:00

Louny (lus) Těsně před vánočními svátky má být dokončena oprava hradeb. K vyvalení části opevnění došlo v únoru, oprava byla zahájena poslední říjnový týden.

„Vyvalenou část zdi je nutno rozebrat a následně znovu vyzdít. Během vyzdívání budou do hradební zdi vloženy odvodňovací trubky o délce 500 mm a průměru 20 mm, které budou umístěny do spár a budou ukončeny 20 mm před lícem zdiva,“ přiblížila postup prací Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku. Na opravu hradeb muselo město Louny nechat vypracovat projektovou dokumentaci, která byla dodána dne 24. července. Následně bylo 9. a 26. srpna vypsáno první a druhé kolo výběrového řízení, ani do jednoho nebyla po-dána žádná nabídka. Až třetí kolo výběrového řízení, vypsané 18. září, bylo úspěšné. Podány v něm byly dvě nabídky, na jejichž základě byla vybrána společnost Naturtep.

Vyvalení hradeb v ulici Žižkova není první, k němuž v Lounech došlo. Ve špatném stavu byla v roce 2015 část zdiva v ulici Na Valích, kde se také vyvalilo. Od té doby platí zákaz vjezdu motorových vozidel do části ulice nad touto částí. Měření náklonu hradeb si podle B. Sukovské nechává město provádět dvakrát ročně společností Inset. „V současné době probíhá kontrola stavu hradeb na pozemcích soukromých vlastníků, zatím jsou hrady v dobrém stavu a odvodnění je zajištěno. Největším problémem bylo v tomto případě špatné odvodnění, na jiných místech byla problémem vzrostlá zeleň, která může svým kořenovým systémem narušovat stabilitu hradeb, zeleň již byla prořezána a odstraněna,“ vysvětlila vedoucí.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video