Vyvalená část hradeb se opravuje, kontrola zdiva probíhá dvakrát ročně

Lucie Steklá 2019-11-12 13:47:00

Louny (lus) Těsně před vánočními svátky má být dokončena oprava hradeb. K vyvalení části opevnění došlo v únoru, oprava byla zahájena poslední říjnový týden.

„Vyvalenou část zdi je nutno rozebrat a následně znovu vyzdít. Během vyzdívání budou do hradební zdi vloženy odvodňovací trubky o délce 500 mm a průměru 20 mm, které budou umístěny do spár a budou ukončeny 20 mm před lícem zdiva,“ přiblížila postup prací Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku. Na opravu hradeb muselo město Louny nechat vypracovat projektovou dokumentaci, která byla dodána dne 24. července. Následně bylo 9. a 26. srpna vypsáno první a druhé kolo výběrového řízení, ani do jednoho nebyla po-dána žádná nabídka. Až třetí kolo výběrového řízení, vypsané 18. září, bylo úspěšné. Podány v něm byly dvě nabídky, na jejichž základě byla vybrána společnost Naturtep.

Vyvalení hradeb v ulici Žižkova není první, k němuž v Lounech došlo. Ve špatném stavu byla v roce 2015 část zdiva v ulici Na Valích, kde se také vyvalilo. Od té doby platí zákaz vjezdu motorových vozidel do části ulice nad touto částí. Měření náklonu hradeb si podle B. Sukovské nechává město provádět dvakrát ročně společností Inset. „V současné době probíhá kontrola stavu hradeb na pozemcích soukromých vlastníků, zatím jsou hrady v dobrém stavu a odvodnění je zajištěno. Největším problémem bylo v tomto případě špatné odvodnění, na jiných místech byla problémem vzrostlá zeleň, která může svým kořenovým systémem narušovat stabilitu hradeb, zeleň již byla prořezána a odstraněna,“ vysvětlila vedoucí.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video