Havlovo gesto vítězství na Masarykově náměstí

Alla Želinská 2019-11-15 09:05:00

Masarykovo náměstí v centru Podbořan bude zdobit od pátku 15. listopadu nová socha. Právě v tento den v 17 hodin má být slavnostně odhalena u příležitosti oslav 30 let od začátku sametové revoluce.

Autorem symbolické sochy je dřevosochař Martin Kučera z Nového Bydžova, jehož tvorbu Podbořanští již znají. Jiné dílo tohoto sochaře je už ve městě od loňska – vždy o vánočních svátcích k vidění u vánočního stromu.

„Socha je přes 2 metry vysoká, je z dubového dřeva, které zůstalo z předešlé akce u vás ve městě. Jedná se o ruku se symbolickým gestem vítězství. S tímto nápadem mě oslovil Martin Cyprian. Socha je hrubě opracovaná motorovou pilou a obroušená a barevně dostínovaná syntetickou barvou s následnou patinou,“ prozradil Martin Kučera, který sochu tvořil přímo v Podbořanech u radnice v areálu moštárny. „Pracovalo se mi velmi dobře vzhledem k prostředí a super kolektivu kolem sebe s velmi vřelým přístupem. Velmi rád jsem pozvání ke spolupráci přijal a rád se podílel na takovém díle,“ dodal sochař. Na samotném odhalení ale autor nebude. „Bohužel se v tento den musím zúčastnit jiné akce, kde budu přímo tvořit,“ upřesnil Kučera.

Sochu tak odhalí pravděpodobně starosta Podbořan Radek Reindl. Za nové dílo podle jeho slov město zaplatilo 16 tisíc korun. Stát bude na náměstí u prázdné trafiky vlevo.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video