Masarykovy sady získaly cenu veřejnosti v anketě Park roku

Lucie Steklá 2019-11-28 10:46:00

Louny (lus) Masarykovy sady v Lounech veřejnost svým hlasováním katapultovala na první místo v anketě Park roku 2019. Město Louny tak s realizací akce Revitalizace Masarykových sadů uspělo v konkurenci dalších třinácti parků. V soutěži získalo celorepublikové ocenění veřejnosti, kde s ohromujícím náskokem porazilo nejen Statutární město Pardubice, které ocenila odborná porota 1. místem v soutěži, ale i mě-sta, jako je Ostrava či dokonce Praha. „Těší mě, že si Lounští vzali revitalizovaný park za svůj, což se odrazilo i ve výsledcích ankety. Velice děkujeme všem, kdo v soutěži svým hlasem podpořil lounský park a výstaviště a věříme, že tyto prostory budou místem, kam se všichni budeme rádi vracet,“ uvedl starosta Pavel Janda.

Cílem revitalizace Masarykových sadů bylo zachovat funkčnost a prodloužit životnost vegetačních prvků, v parku s důrazem na zachování charakteru lužního porostu a na Výstavišti s důrazem na obnovu dvouřadých obvodových alejí a stromů v centrální křížové dispozici. Realizovalo se odstranění nebezpečných jedinců, ošetření stávajících stromů a výsadby stromů nových, v alejích byly doplněny chybějící stromy. Na významné stromy v parku upozorňuje návštěvníky naučná stezka „Poznáváme stromy“. Infopanely se základní textovou a obrazovou informací byly zhotoveny pro 22 stromů.

Současně s vegetačními úpravami byly doplněny propojovací cesty a obnoven nezpevněný povrch stávajících cest v kombinaci mlat a žulová kostka. Park je vybaven novým jednotným mobiliářem, sportovními prvky pro dospělé a dřevěnými herními prvky pro děti.

Ohře rozděluje Masarykovy sady na dvě části, které jsou propojeny lávkou pro pěší. Po lávce je vedena cyklostezka, přes park dále prochází modře značená turistická trasa do Lenešic. Meandr vodního toku je pro občany Loun důležitým místem pro sport i odpočinek. Po revitalizaci Masarykových sadů je park spolu s opraveným hlavním pavilonem Výstaviště a amfiteátrem připraven stát se také centrem dění městských společenských akcí. Zrekonstruovaný pavilon A získal ocenění v soutěži Nejlepší z realit, Zvláštní cenu poroty, loni v listopadu.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video