Masarykovy sady získaly cenu veřejnosti v anketě Park roku

Lucie Steklá 2019-11-28 10:46:00

Louny (lus) Masarykovy sady v Lounech veřejnost svým hlasováním katapultovala na první místo v anketě Park roku 2019. Město Louny tak s realizací akce Revitalizace Masarykových sadů uspělo v konkurenci dalších třinácti parků. V soutěži získalo celorepublikové ocenění veřejnosti, kde s ohromujícím náskokem porazilo nejen Statutární město Pardubice, které ocenila odborná porota 1. místem v soutěži, ale i mě-sta, jako je Ostrava či dokonce Praha. „Těší mě, že si Lounští vzali revitalizovaný park za svůj, což se odrazilo i ve výsledcích ankety. Velice děkujeme všem, kdo v soutěži svým hlasem podpořil lounský park a výstaviště a věříme, že tyto prostory budou místem, kam se všichni budeme rádi vracet,“ uvedl starosta Pavel Janda.

Cílem revitalizace Masarykových sadů bylo zachovat funkčnost a prodloužit životnost vegetačních prvků, v parku s důrazem na zachování charakteru lužního porostu a na Výstavišti s důrazem na obnovu dvouřadých obvodových alejí a stromů v centrální křížové dispozici. Realizovalo se odstranění nebezpečných jedinců, ošetření stávajících stromů a výsadby stromů nových, v alejích byly doplněny chybějící stromy. Na významné stromy v parku upozorňuje návštěvníky naučná stezka „Poznáváme stromy“. Infopanely se základní textovou a obrazovou informací byly zhotoveny pro 22 stromů.

Současně s vegetačními úpravami byly doplněny propojovací cesty a obnoven nezpevněný povrch stávajících cest v kombinaci mlat a žulová kostka. Park je vybaven novým jednotným mobiliářem, sportovními prvky pro dospělé a dřevěnými herními prvky pro děti.

Ohře rozděluje Masarykovy sady na dvě části, které jsou propojeny lávkou pro pěší. Po lávce je vedena cyklostezka, přes park dále prochází modře značená turistická trasa do Lenešic. Meandr vodního toku je pro občany Loun důležitým místem pro sport i odpočinek. Po revitalizaci Masarykových sadů je park spolu s opraveným hlavním pavilonem Výstaviště a amfiteátrem připraven stát se také centrem dění městských společenských akcí. Zrekonstruovaný pavilon A získal ocenění v soutěži Nejlepší z realit, Zvláštní cenu poroty, loni v listopadu.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video