Masarykovy sady získaly cenu veřejnosti v anketě Park roku

Lucie Steklá 2019-11-28 10:46:00

Louny (lus) Masarykovy sady v Lounech veřejnost svým hlasováním katapultovala na první místo v anketě Park roku 2019. Město Louny tak s realizací akce Revitalizace Masarykových sadů uspělo v konkurenci dalších třinácti parků. V soutěži získalo celorepublikové ocenění veřejnosti, kde s ohromujícím náskokem porazilo nejen Statutární město Pardubice, které ocenila odborná porota 1. místem v soutěži, ale i mě-sta, jako je Ostrava či dokonce Praha. „Těší mě, že si Lounští vzali revitalizovaný park za svůj, což se odrazilo i ve výsledcích ankety. Velice děkujeme všem, kdo v soutěži svým hlasem podpořil lounský park a výstaviště a věříme, že tyto prostory budou místem, kam se všichni budeme rádi vracet,“ uvedl starosta Pavel Janda.

Cílem revitalizace Masarykových sadů bylo zachovat funkčnost a prodloužit životnost vegetačních prvků, v parku s důrazem na zachování charakteru lužního porostu a na Výstavišti s důrazem na obnovu dvouřadých obvodových alejí a stromů v centrální křížové dispozici. Realizovalo se odstranění nebezpečných jedinců, ošetření stávajících stromů a výsadby stromů nových, v alejích byly doplněny chybějící stromy. Na významné stromy v parku upozorňuje návštěvníky naučná stezka „Poznáváme stromy“. Infopanely se základní textovou a obrazovou informací byly zhotoveny pro 22 stromů.

Současně s vegetačními úpravami byly doplněny propojovací cesty a obnoven nezpevněný povrch stávajících cest v kombinaci mlat a žulová kostka. Park je vybaven novým jednotným mobiliářem, sportovními prvky pro dospělé a dřevěnými herními prvky pro děti.

Ohře rozděluje Masarykovy sady na dvě části, které jsou propojeny lávkou pro pěší. Po lávce je vedena cyklostezka, přes park dále prochází modře značená turistická trasa do Lenešic. Meandr vodního toku je pro občany Loun důležitým místem pro sport i odpočinek. Po revitalizaci Masarykových sadů je park spolu s opraveným hlavním pavilonem Výstaviště a amfiteátrem připraven stát se také centrem dění městských společenských akcí. Zrekonstruovaný pavilon A získal ocenění v soutěži Nejlepší z realit, Zvláštní cenu poroty, loni v listopadu.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK až 30 000,- KČ!! Firma Donaldson (průmyslová zóna Klášterec nad Ohří) hledá nové kolegy na pozice ELEKTROMECHANIK (náborový příspěvek 30 000,- Kč), Technik kvality - proces (náborový příspěvek 10 000,- Kč), Specialista BOZP, PO a EMS (náborový příspěvek 15 000,- Kč), Zákaznický servis, Účetní, Nákupčí.
Tel.: 474 616 614


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

ZUŠka

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Proslov starosty - rozsvícení stromu

Přehrát video