Loutkové divadlo, drátování i polštářky s Ohřinkou oceněny certifikací Dolního Poohří

Lucie Steklá 2019-12-04 12:09:00

Lounsko (lus, tab) Že máme na Lounsku šikovné lidi různých řemesel, potvrzují udělené certifikáty Destinační agenturu Dolní Poohří. Jubilejní desáté zasedání hodnotitelské komise, která oceňuje jedinečné výrobky a zážitky z regionu podél toku řeky Ohře značkou „Poohří regionální produkt“, rozšířilo v listopadu řady certifikovaných výrobků a zážitků o novou pětici.

Do kategorie certifikovaných zážitků se nově zařadí Loutkové divadlo v Lounech, které hraje nepřetržitě od roku 1903 a jeho budova architekta Otakara Poláka na břehu Ohře oslaví v příštím roce stoleté výročí.

Certifikační komisi se dostaly do rukou také originální rukodělné výrobky z Poohří. Komisaři ocenili Drátované dekorace Blanky Myslikovjanové z Postoloprt, která už v minulosti jeden z certifikátů získala za své kurzy drátování. Logo „Poohří regionální produkt“ může nově využívat pro vybarvovací polštářky s motivem víly Ohřinky Vladimíra Razímová z Líšťan. „Naším cílem je certifikovat a dále propagovat především nezaměnitelné výrobky z našeho regionu, proto jsme pro certifikaci z plejády výrobků paní Razímové vybrali právě ty s Ohřinkou. Rádi bychom tuto pohádkovou postavu Poohří ještě více dostali do povědomí obyvatel a návštěvníků,“ vysvětlil ředitel agentury. Lukáš Pichlík. Klíčem k úspěchu je především regionální původ a jedinečnost.

Z okresu Louny se do certifikovaných zážitků zařadila také červnovou Zahradní slavnost pořádanou Psychiatrickou léčebnou v Petrohradě v areálu zámku.

Do třetice komise certifikovala Narozeniny Maxipsa Fíka, pořádané v Kadani u příležitosti Dne dětí v Kadani. Město po zániku nedaleké obce Ahníkov, odkud slavný pohádkový hrdina Rudolfa Čechury pocházel, Fíka adoptovalo.

Destinační agentura Dolní Poohří je koordinátorem této regionální značky již pět let a katalog obsahuje téměř čtyři desítky služeb, zážitků a výrobků. Úspěšní žadatelé mohou značku a logo využívat na svých produktech a propagačních materiálech. S propagací jim pomáhá také Destinační agentura Dolní Poohří. „Držitele značky zveme na naše akce. Řada z nich se představila například na prázdninovém Dni Ohře v Kadani,“ dodal ředitel. Na turistickou sezonu 2020 agentura připravuje další díl výpravného Magazínu regionálních značek Vychutnejte si Dolní Poohří. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video