Oleje a tuky do nových kontejnerů

Lucie Steklá 2019-12-26 14:19:00

Louny (lus) Třídění odpadu je pro Louňany již samozřejmostí. A nyní budou mít další možnost ukázat, jak dobří v třídění odpadů jsou. 

Ministerstvo životního prostředí v recyklaci totiž zavádí další povinnost. Kromě základních žlutých, modrých a zelených popelnic na tříděný odpad nařizuje obcím za-vést od roku 2020 kontejnery na použité jedlé oleje a tuky. V Lounech jsou na tuto novinku připraveni a od nového roku se v ulicích objeví patnáct kontejnerových nádob.

Louňané tak budou mít mimo možnosti odevzdání jedlých tuků a olejů na sběrném dvoře i možnost vhodit oleje od ledna 2020 do nádob určených k jejich odkládání. „Nádoby určené k odkládání tohoto odpadu občany budou po městě rovnoměrně rozmístěny ke kontejnerovým stáním na separovaný odpad dle kapacitních možností,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku Blanka Sunkovská. Nádoby budou umístěny v ulicích: Kpt. Nálepky, Kosmonautů, Přemyslovců, Lucemburků, Tomanova, V Oblouku, Mírové náměstí (za č. p. 52), U Stadionu, Javorová, Dykova, Vladimírská, Cítolibská, Dukelská a také v městských částech Brloh a Nečichy.

Do sběrné nádoby patří:

  • použité jedlé oleje a tuky z domácností, např. fritovací oleje 
  • ztužené jedlé tuky

Do sběrné nádoby nepatří:

  • technické oleje (převodové, motorové, tlumičové) 
  • maziva a kapaliny

Použité tuky a oleje vhazujte do nádoby v uzavřených obalech (např. PET lahve).

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video