ČTENÁŘI NÁM PÍŠÍ: Předvánoční putování po československém opevnění na Kočičáku

Lucie Steklá 2019-12-28 10:57:00

Po domluvě pro naši skupinu ve složení Dolejší Eduard, Dolejší Václav, Dolejší Luboš a Tajc Miloš přijel velitel bunkráků Jiří Piramovský a odvezl nás do areálu na „Kočičáku“ kde nám popsal celkem podrobně o všem dění a plánech do budoucna.

Provedl nás jednotlivými pevnůstkami i s velmi podrobným výkladem i s jejich zázemím. Viděli jsme také zástavu 46 pěšího praporu dislokovaného v Chomutově. Tento prapor byl, vzhledem k tehdejším okolnostem, vyšíván Spolkem dam a dívek v Lounech (je na něm vyšito „věnovaly Louny“).

Viděli jsme i pokusy o vniknutí do objektů, které byly eliminovány. Pan Piramovský se také zmínil o plánech na objekty v Lounech. V lednu až únoru, pokud to počasí dovolí, bude vyčištěn objekt na výstavišti. Z Loun jsme odjížděli v devět hodin ráno, ze zajímavého výletu jsme se vrátili v jednu odpoledne.

Děkujeme tímto panu Piramovskému za velice obsáhlý výklad a čas, kdy se nám pečlivě věnoval a skláníme se před všemi, kolik práce a času celá skupina tomuto koníčku věnovala.

S přáním celé partě přejeme hodně štěstí zdraví v Novém roce a ať se jim jejich plány splní.

 P. S. Byl to dobře prožitý sváteční den a doporučuji spoluobčanům a milovníkům historie a přírody, aby si udělali výlet, neboť to nebude promarněný čas. S úctou Eduard Dolejší


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video