Kadaň letos proinvestuje 140 miliónů korun

PR článek 2020-02-09 09:35:00

KADAŇ (PI) — Zastupitelé města Kadaně schválili pro letošní rok vyrovnaný rozpočet ve výši více než 523 miliónů korun; 140 miliónů je vyčleněno pro investiční akce. Jako každý rok město zajistí běžnou údržbu zeleně, dětských a sportovních hřišť, komunikací a chodníků nebo stavbu nových parkovacích míst.

Nejvíce finančních prostředků půjde na rekonstrukci oddělení šestinedělí místní nemocnice. Rekonstrukce lůžkové části včetně instalací a rozvodů vyjde na 35 miliónů korun. O porodnici v Kadani je mezi maminkami velký zájem. Preferují ji nejen ty místní, ale i ty z širokého okolí. Svědčí o tom 917 porodů v loňském roce, což je třetí nejvyšší počet porodů mezi porodnicemi v Ústeckém kraji.

Druhou největší investiční akcí ve městě je dokončení rekonstrukce domu čp. 722 ve Dvořákově ulici. Krásný secesní dům chátral mnoho let jako nevyužitý v majetku Ústeckého kraje. Kadaň, na základě žádosti, dům od kraje převzala a od té doby z něj vzniká městský spolkový dům. Od letošního 1. září bude sloužit žákům nehudebních oborů ZUŠ Klementa Slavického v Kadani. Vzdělávat se tu budou zpěváci, herci, tanečníci a výtvarníci. Budoucí spolkový dům zčásti poslouží i muzejníkům a jejich depozitáři, Klubu přátel města Kadaně a budou zde mít fundus i místní amatérští herci divadelního souboru Navenek.

Velmi důležitou investicí v Kadani je rekonstrukce tzv. velkého okruhu pro řidiče na sídlišti „D“ Na Podlesí. „Loni město začalo první etapou rekonstrukce, letos bude pokračovat etapou druhou. Výsledkem rekonstrukce velkého okruhu bude pro řidiče přímé napojení na městský silniční průtah,“ uvedl starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Město se do této akce pustilo na základě přání místních obyvatel. Na sídlišti „D“ také vznikne zbrusu nové dětské hřiště, lanové centrum pro děti ve věku 5–10 let. Na hřišti, které zatím Kadaň nemá a nenajdeme ho ani v nejbližších městech, vznikne i klidová zóna s posezením pro rodiče. Nové hřiště nahradí současný neutěšený veřejný prostor, který byl často důvodem stížností místních obyvatel.

Zvelebovat veřejný prostor se bude v okolí budovy Prioru naproti kinu Hvězda. V současné době si tu bezdomovci dávají dostaveníčka a celkově je nutné toto místo revitalizovat. Obnova prostoru vznikne po dohodě s místními obyvateli. Zmizí betonová pergola přilehlých bytových domů, prostor se prosvětlí a s novým posezením a herními prvky vznikne příjemné místo ve městě.

Dokončí se i rekonstrukce areálu pozemního hokeje, jednoho z posledních sportovišť ve městě, které dosud nebylo modernizováno. Revitalizaci napomohla dotace pro klub ve výši 27 miliónů Kč, která pokryje tři čtvrtiny nákladů; zbytek uhradí město.

Město Kadaň dělá také vše pro navrácení vody zpět do krajiny. První etapou revitalizace Rooseveltových sadů plánuje přivést Prunéřovský potok zpět do původního koryta. Půjde o přirozený regulátor, který zajistí vsakování vody přímo v parku. Pracuje se tu také na sběru dešťovky ze střech budov základní školy v Chomutovské ulici. „Jde o chytré a nenáročné řešení, dešťová voda se vrátí zpět do krajiny a přitom se ušetří nemalé finanční prostředky za pitnou vodu. Postačí k tomu sběrné nádrže a čerpadla, díky kterým bude zaléváno fotbalové hřiště a zahrada školy,“ dodal starosta Jiří Kulhánek. S tímto současným ekologickým trendem bude město pokračovat u dalších střech velkých budov, jako například sportovního areálu či zimního stadionu.

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video