Pokácení bříz doporučil arborista, byly nemocné

Alla Želinská 2020-02-21 11:51:00

Ve Švermově ulici v Podbořanech byly v minulých dnech pokáceny čtyři břízy. Důvodem byl jejich špatný zdravotní stav.

Stromy odborně posoudil arborista, protože původně se měly jen prořezat, ale když je prohlédl, zjistil, že je jejich zdravotní stav hodně špatný – ať už hodně proschlé, nebo na kmeni byla hniloba. Na základě odborného dendrologického posudku bylo doporučeno z důvodu bezpečnosti pokácení. „A hlavně všechny dřeviny byly napadeny dřevokaznou houbou, což je takový ukazatel, že strom je špatný. Je pak nestabilní a ačkoliv může být zelený, je to časovaná bomba, může kdykoliv spadnout. Vedle je chodník, silnice, je to velké riziko. Ono když se na to někdo podívá, tak se mu může zdát, že ten pařez je zdravý, ale opak je pravdou,“ vysvětlila Lenka Janoušková z odboru životního prostředí městského úřadu v Podbořanech. Úřednice vydala povolení ke kácení, vzhledem ke zdravotnímu stavu stromů, zrychleným způsobem, který se používá jen výjimečně. Jinak by měla vydat velké rozhodnutí, které má dlouhé lhůty, ale doba na kácení brzo skončí. Povolení by pak bylo vydáno až na podzim a to by mohlo být pozdě. „Proto jsem zvolila tento postup, protože bezpečnost lidí je na prvním místě,“ zdůraznila L. Janoušková.

Místo pokácených bříz v této ulici budou vysazeny platany.

Po městě se v současné době kácejí jen nemocné stromy, nebo ty, které byly z důvodu zdravotního stavu povoleny již dříve. Vhodná doba na kácení totiž brzy skončí. Kácení dřevin se provádí zpravidla v období jejich vegetačního klidu, tedy v období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí stromu. Konkrétně se toto období však nevymezuje. Obecně se má za to, že dané období trvá od začátku října do konce března. 

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video