Došlo na naši adresu: Ohání se VZP a vnucují předražené výrobky

Redakce 2020-04-04 04:34:00

Ráda bych upozornila na firmu, která nabízí starým lidem předražené výrobky. Moje maminka byla oslovena prostřednictví telefonu firmou, která tvrdila, že spolupracuje se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, pro kterou provádí průzkum ohledně zdraví, a oznámila mojí mamince, že byla pro tento průzkum vybrána. Následně jí byl dán telefonický dotazník ohledně jejího zdravotního stavu (vysoký tlak, cukrovka apod.). Záhy na to jí volali, že byla vybrána na základě odpovědí z průzkumu a že jí navštíví jejich pracovník u ní doma a nabídne jí v rámci jejího „úspěšného“ vítězství výhodně nějaké zdravotní pomůcky.

Pán se 18. února dostavil k ní domů. Změřil jí tlak a chvíli si s ní povídal o zdravotním stavu. Pak jí nabídl v rámci výjimečné akce buď pobyt v lázních za 50 tisíc korun anebo masážní přístroj na nohy, který stojí 22 tisíc ale VZP jí prý přispěje částkou pět tisíc korun a on že jí dá dva tisíce slevu. Smlouvu na koupi vyplnil na místě a moje mamka s ním jela autem vybrat peníze do Globusu a v autě mu je předala. Jednalo se o 15 tisíc korun. K masážnímu přístroji dostala též zdravotní polštář a mast jako dárek. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem daný přístroj mamce našla na internetu — stojí cca 1800 Kč. Hned dva dny na to jsem zboží včetně dárků a písemného odstoupení od kupní smlouvy poslala na firmu uvedenou v záhlaví smlouvy. Vše mi bylo potvrzeno jako převzaté firmou hned následující den.

Peníze však do dnešního dne nepřišly.

Takže jsem včera posílala předžalobní dopis a dál uvidíme. Chtěla jsem veřejně upozornit ostatní spoluobčany. Nikdy bych nevěřila, že moje mamka udělá takovou hloupost, aniž by se poradila se mnou. Zřejmě jí přesvědčil „upřímný“ zájem o její zdraví, což je vzhledem k jejímu věku 78 logické.

Přeji všem hezký den a pevné zdraví v tomto čase. Magda Elexová, Chomutov

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video