Prohlášení náměstka primátora Mgr. Milana Märce ke znovuotevření mateřských škol

Redakce 2020-04-17 17:26:31

CHOMUTOV - Otázka znovuotevření mateřských škol momentálně rezonuje veřejným prostorem. V Chomutově jsou školky uzavřeny zhruba měsíc. Vzhledem k aktuální situaci a uvolňování preventivních opatření už ale můžeme přemýšlet nad jejich navrácením do standardního režimu.

Protože naši největší prioritou je zachování zdraví našich obyvatel a v tomto případě konkrétně malých školáčků, jejich rodičů a zaměstnanců mateřských škol, vyčkáváme na pokyn z Ministerstva zdravotnictví České republiky, který zpracovávají epidemiologové ČR. Ten bude obsahovat jasné instrukce a kritéria, jež by měla být pro ochranu zdraví dětí, pedagogů i ostatních pracovníků v těchto zařízeních dodržována.

Dle vyjádření ministra školství Ing. Roberta Plagy by měly být tyto pokyny vypracovány a poskytnuty nejpozději do konce dubna. Ač chápeme tlak ze strany rodičů na znovuotevření našich mateřských škol, musíme se v této situaci chovat zodpovědně. Neuvážené a dostatečně nezabezpečené otevření těchto zařízení by mohlo situaci v našem městě zhoršit, což si bezesporu nikdo z nás nepřeje. Jakmile budeme mít pokyny ministerstva zdravotnictví k dispozici, budeme v souladu s nimi znovuotevření intenzivně připravovat. 

Děkuji Vám za pochopení a trpělivost. 

Milan Märc 

náměstek primátora pro oblast školství

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video