Koledníci letos do ulic nevyšli. Beránci a velikonoční vajíčka pouze pro radost

Hedvika Mašková 2020-04-20 10:00:00

Průběh svátků jara byl letos jiný, ovlivněný pandemií koronaviru. Obejít jsme se museli bez tradiční velikonoční koledy, pomlázky, účasti na mši a dalších zvyků, při nichž dochází k většímu shromažďování lidí. Žatecké hospodyňky se však nenechaly o tradice zcela ochudit a rozhodly se Velikonoce oslavit alespoň s těmi nejbližšími.

Na Bílou sobotu a Boží hod velikonoční se pustily do pečení beránků a mazanců i barvení vajíček. Svými výtvory se pak chlubily zejména na sociálních sítích. 

Velikonoce by nebyly Velikonocemi ani bez pomlázky. Vyšlehání má ženám zaručit mládí, krásu, zdraví a plodnost. Pletení pomlázky se o letošních svátcích ukázalo jako velmi přínosné hlavně jako zabavení nezbedných ratolestí, které mají tento rok velikonoční prázdniny o dost delší. A navíc máme letos rok přestupný, takže si své pomlázky pletly i dívky. Samotná pomlázka a hodovačka se pak konala pouze symbolicky v rodinném kruhu.

Příští rok budou oslavy Velikonoc probíhat určitě již v tradičním duchu, na který jsme zvyklí. A užijeme si je o to víc! 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video