Zámek otevřela modrá krev

Jan Vnouček 2012-04-05 00:36:00

Krásný Dvůr – Kněžny Marie Terezie Černínová a Františka Štemberková provedly v sobotu první letošní návštěvníky Státního zámku Krásný Dvůr. Průvodkyně Martina Heryšerová a Alena Skalová v jejich kostýmech provázaly prohlídku zámeckými salóny s vypravováním o jednotlivých členech knížecího rodu Černínů.

Hosté se tak vedle zajímavostí o historickém a uměleckém inventáři zámku dozvěděli pověsti o původu jména bývalých majitelů památky a jejich osudech v průběhu věků.  Navíc jim mladý lubenecký saxofonista Vít Šašek  názorně předvedl k čemu sloužil hudební salónek a konec exkurze zpestřila veselá divadelní ukázka z Dekameronu v podání jediného herce Viktora Braunreitera.
Kdo se tedy přes nepřízeň počasí vydal Za Černíny do Krásného Dvora určitě nelitoval. A nebude toho litoval ani v dalších měsících. Kastelánka Andrea Minaříková totiž pro letošek přichystala turistům několik novinek. Pro objednané skupiny se zkušebně otevře druhý prohlídkový okruh rozlehlým zámeckým parkem s komentářem a možností navštívit i romantické pavilóny. V červnu se během Víkendu otevřených zahrad zpřístupní jinak uzavřená barokní zahrada a  v červenci zahájí provoz nová zámecká galerie. V jednání je také uspořádání letního venkovního plesu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video