Kanoista Slanina vyhrál úvodní sprinty. S otcem dojeli na debl-kanoi na pátém místě

Iveta Drlíková 2020-06-28 09:52:00

Žatecký kanoista Vladimír Slanina mladší vyhrál první dva závody českého poháru ve sprintu na divoké vodě. Na debl-kanoi rodinná posádka otec a syn Slaninovi skončili shodně ve finálových jízdách na pátém místě. Letošní zkrácenou sezónu ve sjezdových závodech na divoké vodě tak začali Slaninové opravdu parádně, zejména mladší z rodinné posádky.

První letošní závody českého poháru, které se mohly jet po uvolnění vládních opatření, proběhly na umělém kanále v Roudnici nad Labem. Oba Slaninové vůbec nevěděli, jak se postavit k trénování na letošní sezónu, kterou ovlivnila, jako všechny ostatní, krize způsobená šířením koronaviru. Touto dobou už oba měli mít po letošním závodním vrcholu, a to po Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v americké Atlantě, kde nás měli reprezentovat. Bohužel situace ve světě dopadla i na sport jako takový, a všechny mezinárodní soutěže, včetně mistrovství světa a světových pohárů byly bez náhrady zrušeny. „Věnovali jsme se spíš udržovacím tréninkům bez konkrétního vyladění formy na určité závody. Pořádně trénovat jsme začali zhruba před čtrnácti dny, kdy bylo jasné, že se první domácí sprintové závody vůbec uskuteční,“ říká Vladimír Slanina ml.

Mladší ze Slaninů závodil v Roudnici ve své oblíbené disciplíně sprintu na singl-kanoi a úvod netradiční sezóny mu vyšel opravdu parádně. Všechny jízdy s přehledem vyhrál, včetně těch finálových. Potvrdil tak, že patří k absolutní špičce, a to nejen u nás. Na druhé místo odsunul dalšího českého reprezentanta Rolence, který skončil v loňském roce před žateckým singlířem na světovém šampionátu ve Španělsku druhý a V. Slanina zde bral bronz. Na třetí příčce na trati v Roudnici dojel Rygl z Brna.

Na debl kanoi oba Slaninové v pohodě postoupili v obou závodních dnech do osmičlenného finále. Jednou ze šestého místa a v neděli ze čtvrté pozice. Před těmito závody spolu v podstatě neseděli v lodi přes sedm měsíců a dvě krátké tréninkové jízdy si zajeli až těsně před startem kvalifikace. Nakonec vyrovnali svá maxima na této trati z předchozích let. V obou finálových jízdách skončili pátí. „Prvních šest lodí v tomto opravdu vyrovnaném finále bylo v cíli pokaždé poskládáno v necelých dvou desetinách, takže jsme se svými výkony nad míru spokojeni,“ říká V. Slanina st.

Další závody v této zkrácené sezóně proběhnou koncem července v Českých Budějovicích, kde je na programu další Český pohár a rovněž Mistrovství ČR družstev ve sprintu. 

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video