Čas po „koronakrizi“

2020-07-11 06:16:00

Tento rok si pro nás přichystal období, na které nikdo z nás nebyl připravený, byla to pro všechny úplně nová situace. Nejenže její součástí byly různorodé emoce, ale dotkla se mnoha oblastí a velmi radikálně především ekonomické stránky nejen naší země. Pracovnice Sociální poradny Kamenná se však nejen na toto období dívají trochu podrobnějším okem, protože jejich práce s klienty je individuální, tedy by řekly, že situace, která nastala, se dotkla ať už více či méně snad každé domácnosti. A tam kde více, to znamenalo oslovení sociálních pracovnic se žádostí o radu či pomoc v nepříznivé situaci. Někteří se potýkali s omezením příjmů ze zaměstnání, někteří dokonce o příjem přišli úplně, ať už v důsledku poklesu či ztráty zakázek, tedy omezením nebo zastavením výroby, či zcela jednoduše protože byli propuštěni. Jednoduchou situaci neměli ani samotní zaměstnavatelé, drobní živnostníci či různě zaměřené organizace.

Krizová opatření neminula ani Sociální poradnu Kamenná, i přesto však sociální pracovnice byly po celou dobu zájemcům či klientům k dispozici, ač v přísnějším režimu. Přednost měly telefonický a písemný kontakt, později již byly opět vedeny i osobní konzultace, kdy se však obě strany vzájemně chránily rouškou, dezinfekcí rukou a také zvýšenou dezinfekcí prostor sociální poradny.   

Nyní se vše pomalu začíná vracet do běžných kolejí, v rodinách se začíná finanční situaci stabilizovat, někde stále přetrvávají velké finanční problémy, mnohdy umocněné ještě dluhy z minulosti. Byly pozastaveny splátkové kalendáře, vymáhání ze strany exekutorů… V důsledku krize může ale následně dojít ještě k prohloubení dluhové situace jedinců i rodin. Přichází čas prázdnin, zdánlivě klidné období, kdy trávíme společný čas na výletech, na různých setkáních…, to vše ale svádí k odkládání řešení problémů. Nezapomínejme na to, že zatímco letní prázdniny začínají, ty dluhové končí.

Když nastane jakékoli volno, člověk tak trochu zahálí, i když se třeba věnuje jiným, ne tolik běžným aktivitám, ve skutečnosti nabírá síly, aby mohl jít v životě dál a zdolávat překážky, řešit nastalé situace. Neodkládejte tedy ani přípravu k řešení nepříznivé finanční situace, nečekejte, až se dluhy zcela probudí. Nejste si jisti, zda Vám někde vznikl nějaký dluh? Vše je možné zjistit. Pokud si nejen v oblasti dluhů nevíte rady, nebo dokonce zvažujete svou situaci řešit cestou oddlužení, rádi se Vám v Sociální poradně Kamenná budeme věnovat.

Martina Klausová, DiS.

sociální pracovnice Sociální poradny Kamenná

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video