Kurz sebedestrukce se vrací na scénu. Ochotníci ze Žatce se pomalu balí i na přehlídku do Hronova

Iveta Drlíková 2020-07-19 10:58:00

Divadelní spolek Opera Žatec po delší „koronapauze“ předstoupí opět před domácí publikum. V úterý 21. července v restauraci U Orloje v areálu Chrámu chmele a piva odehraje úspěšné představení Kurz sebedestrukce. Začíná se v 19 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v infocentru pod Majákem. Komedií z prostředí úzce zaměřených skupinových psychoterapií pak v létě potěší ještě diváky v nedalekých Žiželicích, a to konkrétně 25. srpna. „Naše terapie se vrací do Žatce! Je vidět, že stále více lidí se chce zbavit neduhů, jako jsou sarkasmus, závislost na plastických operacích nebo sebelítost,“ píše se v pozvánce na představení.

Činoherní spolek Opera Žatec se letos probojoval až na celostátní přehlídku amatérského divadla – Jirásků Hronov, a to s pohádkovým představením Tři přadleny. V novodobé historii žateckých ochotníků je to vůbec poprvé. „My jsme to léta ani nezkoušeli, až teď po dlouhé době a povedlo se,“ říká režisér Opery Jaroslav Wagner. Jubilejní 90. ročník proběhne ve dnech 31. července až 8. srpna ve východočeském městě Hronov. Festival je otevřený všem divadelním druhům, žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám. V rámci volného festivalového programu zde žatečtí ochotníci zahrají jednou ještě Kurz sebedestrukce.

Opera se do Hronova nominovala z přehlídek v Novém Boru a v Rakovníku. „Moc nepočítáme s tím, že by za námi někdo ze Žatce tak daleko přijel, ale kdyby náhodou, tak Kurzy hrajeme 5. srpna od 18.45 hodin v parku Aloise Jiráska a 6. srpna od 21 hodin a 7. srpna od 16. 15 hodin v sále Josefa Čapka pohádku Tři přadleny,“ dodává s úsměvem J. Wagner.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video