Vydařený sedmý ročník Hopman triatlonu

Iveta Drlíková 2020-07-16 13:08:00

Celkem 203 mužů a žen dokončilo sedmý ročník Hopman triatlonu na Nechranické přehradě. Proběhl 4. července za krásného slunečného počasí. Kromě početné skupiny reprezentantů z pořádajícího Hopman teamu a dalších Žatečanů, se v sobotním dějišti triatlonu v kempu U Hráze ve Vikleticích sešli borci z různých koutů Ústeckého, Karlovarského nebo Středočeského kraje, včetně Prahy. Hlavnímu závodu předcházel tradičně dětský minitriatlon, tedy třicet metrů brodění, tři sta metrů na kole nebo odrážedle, završený sto padesáti metry běhu. Přesně v poledne pak organizátoři odstartovali úvodní, plaveckou část olympijského i sprint triatlonu. „Závod v pěkném prostředí, s důstojnou diváckou kulisou, se závodníkům líbil. Mrzí nás, že jsme museli odmítat řadu dalších zájemců, přitom někteří předem přihlášení na start nakonec nedorazili. Naše možnosti jsou omezené a chceme udržet rodinný charakter závodu, ale zřejmě budeme muset v dalších letech důsledně vyřazovat neuhrazené registrace,“ říká, jinak s průběhem velmi spokojený, Miroslav Urban z pořadatelského Hopman teamu Žatec.

O něco více účastníků si letos vybralo kratší závod, tedy 0,75 km plavání – 20 km kolo – 5 km běh, ve kterém kategorie dorostu ovládli Marek Kindl a Eliška Krobová. Mezi muži do 40 let zvítězil Martin Olšan, na pěkném 4. místě dokončil závod Jaroslav Luč z Hopman teamu Žatec. V kategorii muži nad 40 let vyhrál Jan Novotný. Mezi ženami do 40 let byla nejrychlejší Barbora Šturmová a nad 40 let Petra Bulecová ze Žatce.

Podruhé v historii Hopman triatlonu se závodilo také na trati olympijského triatlonu, tedy 1,5 km plavání – 40 km kolo – 10 km běh, kde startovalo celkem 94 mužů a žen. Ve věkové kategorii muži do 40 let byl nejrychlejší Pavel Wohl. Na stupně vítězů dosáhl třetím místem domácí borec Filip Urban, reprezentant pořadatelského týmu. Mezi muži nad 40 let vyhrál lounský Jan Wainer, který letos závodil za Cyklo Friede Žatec. Mezi ženami do 40 let kralovala Pavlína Vargová a nad 40 let Michaela Kubová. Sedmá byla „Hopmanka“ Šárka Urbanová.

„Tradičně chci poděkovat celému týmu pořadatelů. Pro většinu z nich to byla šichta na mnohem více než pouhé tři hodiny. Poděkování patří i všem partnerům a sponzorům našeho závodu. Pohodový průběh tradičně zajistili i žatečtí záchranáři, vodní záchranná služba Nechranice, hlídka policie ČR a DJ Karel Fiala. Na viděnou v roce 2021,“ vzkazuje ještě Miroslav Urban.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video