Vylákali z důvěřivé ženy 140 tisíc korun

2020-07-24 07:07:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tz, r) — Lidská důvěřivost nezná mezí. Dokazuje to případ 53leté ženy z Klášterce nad Ohří, kterou párek vykutálených podvodníků postupně připravil téměř o 140 tisíc korun. Jak informovala chomutovská policejní mluvčí Miroslava Glogovská, vše začalo na internetové seznamce, kde ženu oslovil 49letý muž. S poškozenou pak podle zjištění policistů komunikoval prostřednictvím mobilního telefonu a vystupoval pod smyšlenými identitami neexistujících osob. Přitom měl využívat různá telefonní čísla a používat různé vymyšlené legendy. Poté, co získal důvěru poškozené, měl ji požádat o zakoupení cenných mincí do své sbírky s tím, že on je momentálně v zahraničí a nemůže tedy mince osobně zakoupit. Ty měl ženě předat jeho známý a ona za ně měla uhradit kupní cenu. Dotyčná uvěřila jeho tvrzení, že později se s ní muž poctivě vyrovná.

Žena tedy pětkrát zakoupila od údajného známého, za něhož se vydával přímo uvedený 49letý muž, bezcenné mince za desítky tisíc korun. Tyto peníze už poškozená zpět nedostala, protože k původně slíbenému odkoupení mincí nikdy nedošlo. Dalších podvodů vůči stejné ženě se pak měl dotyčný dopustit i společně se svou 46letou družkou. Opět přitom měli použít různé vymyšlené legendy a z důvěřivé ženy se jim podařilo vymámit další tisíce. V jednom případě měla dotyčnou podvést uvedená družka sama a připravit ji tak o více než dvacet tisíc korun.

Když se kriminalisté zjistili, kdo má za popsanými podvody stát, podezřelého muže zadrželi přímo při setkání s poškozenou. Jeho družku pak o několik hodin později. Vyšetřovatel poté zahájil trestní stíhání povedeného páru pro trestný čin podvodu a podal podnět ke vzetí do vazby. Tomu soud v případě obviněného muže vyhověl a na výsledek vyšetřování tak bude čekat ve vazební věznici. Oběma recidivistům tentokrát hrozí až osmiletý trest, protože většinu skutků měli spáchat v době vládou vyhlášeného nouzového stavu.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video