Obec oslavila 90. výročí založení školy poutí

Veronika Salášková 2011-06-03 00:00:00

Želeč – Svatojánská pouť v Želči, která připomněla výročí 90 let od založení místní české školy, se konala v sobotu 21. května. Začala Mší svatou v kostele sv. Mikuláše. Ve 13 hodin ji slavnostně zahájily svým vystoupením Postoloprtské mažoretky. Pak už se ke slovu dostalo Divadlo Mazec, které přivezlo hry a písničky pro děti, které si s jeho členkami s radostí zatancovaly. Své představení předvedla skupina historického šermu Vítkovci.

Příchozí si mohli prohlédnout prostory české školy a místní kostel. Pro milovníky dechovky zahrála oblíbená Žatečanka. Přibližně okolo 19. hodiny ji vystřídala skupina, která potěšila všechny fanoušky tvrdší muziky a zejména kapely Queen – jejich revival Queenie, který byl od originálu stěží k rozeznání. Po 20 hodině pódium patřilo Ventilkům a Pumpičkám. Ve 21,30 představil Kamarád Lorm film „Až na to voko“. Ohnivou show předvedly Feferonky. Celou akci pak zakončil slavnostní ohňostroj ve 22,30.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video