V Chomutově pozorovali Perseidy

Soňa Šímová 2020-08-20 12:33:00

CHOMUTOV (lan) — Středeční noc slibovala maximum meteorického roje z Perseid. A nezklamal. Po krátkém přivítání na Hvězdárně, tedy louce u bývalého kina Oko, kde se sešly desítky lidí, se na nebi rozehrálo nádherné divadlo. Postupně na tmavnoucí obloze zazářily desítky Perseid. Některé slaboučké, jiné nádherné a dlouhé. První Perseida přerušila uvítací řeč ve 21.39 hod. Sympatická mladá paní za svoji pozornost získala tatranku, kterou mají členové Astronomické společnosti Chomutov vždy připravenou, jako odměnu pro pozorné diváky. Ty nejkrásnější Perseidy byly provázeny projevy radosti a obdivu. Zcela určitě nikdo nelitoval, že tuto noc zamířil na Hvězdárnu. Louka byla suchá a tak mnozí ulehli na donesené deky nebo se pohodlně usadili do donesených křesílek. Nejvzdálenějšími návštěvníky byl manželský pár z Kunovic u Uherského Hradiště, který byl zde v Chomutově na návštěvě. Astronomové Petr s manželkou Bárou přivezli velký astronomický dalekohled – Drobečka – a všichni přítomní tak využili možnost podívat se na nejkrásnější planetu Sluneční soustavy – Saturn a největší planetu Sluneční soustavy – Jupiter a jeho největší měsíce pomocí tohoto dalekohledu. Po celý večer astronomové pečlivě zaznamenávali jednotlivé Perseidy včetně přesného časového údaje.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video