,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec. Nechyběly ani chmelové a pivní soutěže

Hedvika Mašková 2020-08-28 11:00:00

Žatecká ,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec se na náměstí Svobody nesla v duchu začátku sklizně chmele. Předminulé slunečné sobotní odpoledne nabídlo pestrý program pro malé i velké diváky, ale také soutěže o věcné ceny. Děti dorazil rozveselit klaun Pepišto a také živý medvěd Hugo majitele Jaroslava Káni z Veletic. ,,Filmového“ medvěda představil a sdělil přítomným mnoho zajímavostí o medvědím světě chovatelův společník Jiří Rámeš.

Nedílnou součástí tradiční Dočesné jsou každoročně chmelové a pivní soutěže. Mezi ně patří ruční česání chmele, pití piva na čas nebo tanec s korbelem piva na hlavě. Jelikož se letos oslavy chmele nekonají, organizátoři akce se rozhodli zorganizovat oblíbené soutěže alespoň v rámci svého podání ,,Dočesné jinak".

V česání chmele se jako nejlepší ukázala paní Jarmila, která vyhrála krásný dort v podobě chmelové hlávky. Mezi muži v pití piva zvítězil pan Tomáš, který zvládl tuplák za 36,7 vteřin. Ženy se popraly ,,pouze“ s půllitrem zlatavého moku a nejrychlejší byla Nikola ze Žatce, která ho vypila za 11,5 vteřiny. Na oba výherce čekal soudek Baronky. Do tance s korbelem na hlavě se odvážily pustit tři páry. Jako nejlepší se ukázali Miroslav Kresta a Zdena Uhlířová (na fotografii).

Celé zábavní a soutěžní odpoledne bylo zarámováno do hitů kapely Aquarius, která letos slaví 50 let na hudební scéně. Nechyběly ani stánky s občerstvením. Zájemci mohli nakouknout také do Galerie U Radnice, kde byla zahájena výstava fotografií ,,Žatec dříve a dnes“, která potrvá do 5. září. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video